Ranking niań elektronicznych – najlepsze nianie elektroniczne październik 2024

Szukasz niani elektronicznej i nie wiesz jaki model wybrać, a może chcesz zapewnić sobie odrobinę komfortu i chwili dla siebie, kiedy Twój maluszek będzie spał? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ poniżej znajdziesz ranking niań elektronicznych oraz wskazówki dotyczące tego, czym kierować się przy wyborze!

Ranking niań elektronicznych – najlepsze nianie elektroniczne październik 2024

Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka rodzice kupuję całą masę różnych przedmiotów. Często część z nich okazuje się zupełnie niepotrzebna, ale większość jest bardzo przydatna i pomocna podczas opieki nad maluchem. Niania elektroniczna od wielu lat wzbudza kontrowersje. Tym samym zdobywa zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci bardziej konserwatywni rodzice twierdzą, że urządzenie jest zbędne, ponieważ według nich dziecko cały czas powinno przebywać pod czujnym okiem matki, która w razie potrzeby w każdym momencie zadba o jego potrzeby. Natomiast druga strona sporu przekonana jest, że elektroniczna niania umożliwia mamie odpoczynek i chwilę relaksu oraz równoczesne sprawowanie należytej opieki. Nie można jednak zaprzeczyć, że dobra niania elektroniczna jest znacznym udogodnieniem dla rodziców i bez niej po prostu ciężko jest się obyć. Dlatego też, gdy w najbliższym czasie w Twoim domu ma pojawić się nowy członek rodziny, to dobrze zastanów się, czy nie chcesz ułatwić sobie tego trudnego zadania, jakim jest całodobowa opieka! Poznaj nasz ranking niań elektronicznych!

Jak działa niania elektroniczna?

Elektroniczna niania nie jest skomplikowanym urządzeniem, chyba że rodzice zdecydują się na zakup zaawansowanego modelu z dodatkowymi funkcjami. Te prostsze działają na zasadzie przekazu fal radiowych z nadajnika do odbiornika. Do rodziców trafia sygnał, kiedy dziecko zaczyna się śmiać, gaworzyć lub płakać. Do budowy bardziej rozbudowanych urządzeń zostały wykorzystane nowoczesne technologie, które umożliwiają odbiór nie tylko dźwięku, ale też obrazu. Jeszcze inne posiadają nadajnik dla rodzica, aby mógł mówić do dziecka lub nagrać kilka słów i włączyć je, kiedy będzie podążał do pokoju.

Czym jest elektroniczna niania?

Niania elektroniczna to urządzenie, które najczęściej składa się z dwóch połączonych ze sobą elementów. Pierwszym z nich jest nadajnik z mikrofonem umieszczany w pokoju dziecka. Natomiast drugim odbiornik, który zostaje przy rodzicu. Kiedy maleństwo się obudzi i zacznie wydawać dźwięki, niania automatycznie się uruchomi i da znać rodzicom. Bardzo duże znaczenie ma to, że urządzenie nie działa w każdej odległości, ogranicza je bowiem zasięg.

Nianie elektroniczne – rodzaje

Jak wspomniano wyżej, nianie elektroniczne mogą być dość zróżnicowane. Producenci doskonale zdają sobie sprawę, że rozwój technologii cały czas postępuje, a oczekiwania rodziców rosną. Chcą więc sprostać wyzwaniu i wprowadzają na rynek coraz to nowsze i bardziej zaawansowane modele. Obecnie do najpopularniejszych można zaliczyć: nianie audio, nianie audio-wideo, nianie Wi-Fi, nianie elektroniczne z monitorem oddechu.

Elektroniczne nianie audio – Nianie elektroniczne audio to najprostsze i jednocześnie najtańsze urządzenia. Do rodzica trafia wyłącznie dźwięk. System działania do złudzenia przypomina walkie-talkie. Zakup niani elektronicznej tego typu to dobre rozwiązanie, kiedy od pokoju dziecka dzieli Cię zaledwie kilka kroków i nie zostawiasz go samego przez dłuższy czas.

Nianie audio-wideo – Elektroniczna niania audio-wideo to rozszerzona wersja poprzedniego urządzenia. W tym przypadku oprócz głosu rodzice mogą odbierać z pokoju również obraz. W nadajniku poza głośnikiem znajduje się też kamerka umożliwiająca podgląd tego, co dzieje się w łóżeczku. Jest to dobra opcja, kiedy nie oddalasz się od malucha na znaczne odległości lub jesteście w podróży.

Nianie Wi-Fi – Niania elektroniczna Wi-Fi, jak pewnie się domyślasz, do prawidłowego działania potrzebuje dostępu do sieci bezprzewodowej. Natomiast ty musisz posiadać dowolne urządzenie mobilne i dedykowaną aplikację. Tym sposobem możesz obserwować dziecko przez telefon lub komputer. Co więcej, masz też możliwość odtwarzania kołysanek, mówienia do malucha i sprawdzać, czy w pokoju jest odpowiednia temperatura. Nie musisz obawiać się, że dziecko będzie obserwowane przez osoby postronne, ponieważ połączenie z nianią jest szyfrowane.

Nianie z monitorem oddechu – Coraz częściej rodzice decydują się na zakup niani z monitorem oddechu. Te modele są najbardziej przydatne w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko narażone jest na syndrom śmierci łóżeczkowej. Pod materac w łóżeczku wkładane są dyski sensorowe odpowiedzialne za kontrolowanie oddechu. Maksymalnie po 20 sekundach monitor oddechu poinformuje rodziców przez nianię, że pojawił się zbyt duży odstęp czasowy między kolejnymi oddechami.

Kiedy niania elektroniczna przyda się w domu?

Niania nie jest tanim urządzeniem. Choć najprostsze z nich mogą kosztować około 100 zł, to niania elektroniczna z kamerą, czy Wi-fi będzie znacznie droższa. Jednak, gdy rodzic chce ze spokojną głową zająć się pozostałymi obowiązkami w domu, które wymagają pobytu w innym pomieszczeniu, to warto zainwestować w tę wygodę. Większość rodziców bowiem nie może się skupić, kiedy istnieje możliwość, że dziecko się obudzi i zbyt długo będzie samo, a ciągłe zaglądanie do pokoju nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto istnieje kilka szczególnych sytuacji, kiedy elektroniczna niania jest zwyczajnie niezbędna.

  • Duży dom lub mieszkanie – przy dużej ilości pomieszczeń w domu lub mieszkaniu nie zawsze masz gwarancję, że usłyszysz płacz dziecka, a mając nianię elektroniczną jak najbardziej tak. Kiedy maluch śpi, mama może wstawić pranie, przygotować obiad, poczytać książkę w sypialni lub obejrzeć ulubiony serial.
  • Wykonywanie pracy zdalnej – dziś wiele mam stara się łączyć obowiązki rodzicielskie z zawodowymi, co nie jest wcale proste. Z pomocą co prawda przychodzi możliwość pracy zdalnej, ale jak jednocześnie zadbać o śpiące dziecko, odbierać telefony lub po prostu się skupić? Właśnie mając nianię elektroniczną. Dzięki niej nawet przy zamkniętych drzwiach można usłyszeć płacz dziecka i zająć się nim.
  • Niemowlę nie jest jedynakiem – kiedy małe dziecko pojawia się w domu, to starsze często czują się pominięte, ponieważ rodzice nie mają już dla nich tyle czasu co dawniej. Choć jest to zupełnie naturalne, to przecież trzeba też zadbać o potrzeby pozostałych pociech. Jako że zabawa z nimi nigdy nie jest cicha, to raczej ciężko bawić się w pokoju malucha, aby go nie obudzić. Dlatego też ponownie warto mieć nianię i co jakiś czas sprawdzać, czy dziecko nadal śpi.

  • Maluch jest wcześniakiem – mimo że wcześniaki opuszczają szpital, dopiero gdy są na to gotowe, to rodzice często boją się, że wydarzy się coś niepokojącego. Natomiast dzięki niani można zapewnić sobie odrobinę prywatności. Przy niemowlęciu mama nie ma wypić herbaty, umyć włosów, czy zaczerpnąć świeżego powietrza w samotności, a niania elektroniczna daje jej taką możliwość.
  • Częste wizyty gości – przebywanie znajomych, czy rodziny w jednym pokoju z dzieckiem jest dobre, ale tylko na krótki czas. Kiedy przyjdzie pora na sen i maluch zrobi się rozdrażniony, mamie ciężko będzie porozmawiać i nadrobić zaległości towarzyskie. Pozostawiona w pokoju dziecka niania elektroniczna pozwala cieszyć się obecnością innych dorosłych bez żadnych obaw.
  • Dziecko zostaje pod opieką innych osób – dziecko zostaje z kimś z rodziny, znajomym lub nową opiekunkę i nie wiesz czego się spodziewać? W takim momencie z całą pewnością przyda Ci się niania elektroniczna z kamerą i dostęp do sieci. To, co dzieje się w pokoju dziecka możesz oglądać na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym i w razie konieczności interweniować.

Jakie parametry techniczne wziąć pod uwagę podczas wybierania niani elektronicznej?

Niania elektroniczna przyda się tylko wtedy, kiedy spełni oczekiwania rodziców, a dla nich bardzo duże znaczenie mają parametry techniczne. Do najważniejszych z nich należą:

  • Zasilanie bateryjne lub akumulatorowe jest dużo praktyczniejsze niż zasilanie sieciowe, ponieważ niepotrzebne będzie nam gniazdko elektryczne w pobliżu miejsca, gdzie śpi dziecko.
  • O zasięgu wspomniano już wcześniej, ale należy do istotnych parametrów, dlatego trzeba wspomnieć o nim raz jeszcze. Niania elektroniczna powinna być wyposażona w funkcję informującą o utracie zasięgu. Tylko w ten sposób rodzice mogą zapewnić sobie komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo malucha, kiedy chcą zostawić dziecko i odejść na dłuższą odległość. Jeżeli mieszkasz w gęstych zabudowaniach, pomyśl o zakupie niani z większą ilością kanałów, ponieważ w innym przypadku możesz ściągnąć sygnał innej osoby.
  • Niania elektroniczna z kamerą musi mieć też odpowiedniej wielkości ekran LCD. Kiedy będzie zbyt mały, ciężko będzie można na nim cokolwiek zobaczyć. Warto też zadbać, aby poza wbudowaną kamerą niania miała funkcję odczytywania obrazu w całkowitej ciemności. Najlepiej by było, gdyby wyposażona była w automatyczny tryb nocny.

Ranking najlepszych niań elektronicznych, czyli co obecnie słychać na rynku?

Jak jest najlepsza niania elektroniczna? Na to pytanie każdy rodzic ma swoją własną odpowiedź, a wszystko przez to, że ma też inne wymagania. Dlatego nikt nie wskaże Ci, które urządzenie dla Ciebie będzie odpowiednie. Być może bardziej zależy Ci na tym, aby korzystać z niego tylko w pierwszych kilku miesiącach, więc dobrze, jeśli będzie miał monitor oddechu albo wolisz robić użytek z różnych przydatnych funkcji dodatkowych. Tak czy inaczej, nie kieruj myślenia na takie tory, że najlepsza niania elektroniczna dla Ciebie i Twojego dziecka powinna mieć wszystkie możliwe funkcje. Wybierz kilka, które mają szczególne znacznie i są Ci rzeczywiście potrzebne. Jeśli tego nie zrobisz, spędzisz godziny na przeglądaniu stron sklepów, które mają w ofercie elektroniczne nianie i żadna Cię nie zadowoli. Dla ułatwienia Ci wyboru został sporządzony nasz ranking niań elektronicznych, z którym możesz zapoznać się poniżej!

Niania elektroniczna – ranking październik 2024

Mimo że na rynku jest wiele urządzeń dobrej jakości i pełniących swoją rolę, to w naszym zestawieniu znajdą się tylko trzy z nich. Głównie dlatego, że fraza: niania elektroniczna ranking jest dość często wyszukiwana przez rodziców, ale wiele stron przedstawia tyle modeli, że bardzo trudno jest podjąć ostateczną decyzję. Kompletowanie wyprawki jest czasochłonne, a dziecko zaraz będzie w domu, więc trzeba się pośpieszyć. O to trzy elektroniczne nianie, którym na pewno warto się przyjrzeć!

Niania elektroniczna Truelife Nannycam H32

Miejsce trzecie zostało przyznane firmie Truelife. Niania elektroniczna z kamerą zapewnia komunikację dwukierunkową, ponieważ rodzic może mówić do dziecka, kiedy ono tego potrzebuje. Nawet gdy przebywają w dwóch różnych pomieszczeniach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ukoić malucha i sprawić, że nie będzie się stresował. Nie ma konieczności ładowania niani przez zasilanie z gniazdka, ponieważ można to robić przy pomocy kabla USB, dzięki czemu nianię można zabrać w każdą podróż. Urządzenie ma też wskaźnik naładowania baterii, więc nie musisz się martwić, że w pewnym momencie przestanie działać. Zresztą sama bateria jest na tyle wytrzymała, że można z niej korzystać przez cały dzień. Kolejną istotną cechą niani jest automatyczny tryb kamery nocnej. Kiedy zapadnie zmrok, uruchomią się diody LED i obraz będzie równie dobrze widoczny, jak w środku dnia. Co więcej, niania elektroniczna umożliwia pomiar temperatury w pokoju maluszka. Dodatkowe istotne parametry urządzenia to:

  • Regulacja głośności.
  • Sygnalizator utraty zasięgu.
  • Kolorowy wyświetlacz LCD.
  • Budzik.
  • Odtwarzanie kołysanek.
  • Zasięg do 300 m.

Rodzice ten model docenili przede wszystkim za: jakość dźwięku i wykonania, łatwość w obsłudze, dobry zasięg i cenę oraz czytelny wyświetlacz LCD.

Elektroniczna niania VTech BM2000

Miejsce drugie należy się marce VTech. Jest to dobra niania elektroniczna, ponieważ umożliwia dwustronną komunikację, pięć wgranych melodii i regulację głośności, dzięki niej wiesz, czy dziecko potrzebuje Cię w danym momencie i czy możesz zostać przy dotychczas wykonywanych obowiązkach. Drugim ważnym aspektem jest czujnik temperatury oraz lampka nocna dająca delikatne światło, które gwarantuje spokojny sen dziecka. Zastosowana technologia DECT usuwa szumy, więc wszystko dobrze słychać i w odbiorze nie pojawiają się żadne zakłócenia. Niezaprzeczalnie plusem jest też specjalny klips, na którym elektroniczna niania może zostać zamontowana i przyczepiona do ubrania rodzica. W ten sposób będziesz miał wolne ręce, ale również pełną kontrolę. Z dodatkowych atutów warto wyróżnić:

  • Ostrzeżenie o wyczerpaniu baterii.
  • Zasięg 300 metrów.
  • Intuicyjny panel sterowania.

Natomiast dla rodziców najważniejsze cechy tego modelu to: zasilanie akumulatorowe, czytelny wyświetlacz LCD, możliwość zamontowania niani na ubraniu, wygląd, mnogość funkcji dodatkowych, zasięg i adekwatną cenę.

Niania elektroniczna Motorola Ease 34

Na miejsce pierwsze z całą pewnością zasłużyła motorola. Dwustronna komunikacja, kolorowy wyświetlacz, i noktowizor w podczerwieni to tylko nieliczne zalety tego urządzenia. Niania elektroniczna pozwala czuwać nad snem dziecka, monitorować temperaturę w jego pokoju, puszczać mu kołysanki oraz sprawdzić sygnały wizualne wskazujące na wyczerpującą się baterię i widoczne na ekranie odbiornika. Następnym atutem jest regulacja głośności oraz cyfrowe przybliżenie tzw. zoom. Plusami, które wymieniają rodzice, są:

  • Jakość dźwięku.
  • 300 m zasięgu.
  • Łatwość obsługi.
  • Tryb nocny.
  • Komunikacja dwukierunkowa.
  • Czuły mikrofon.
  • Duży wyświetlacz.

Jaka niania elektroniczna będzie najlepsza?

Jak widzisz powyżej, jest wiele cech, które powinna posiadać dobra niania elektroniczna. Tak naprawdę to od Ciebie zależy, jaki model wybierzesz, i czy będzie to któryś z naszego rankingu. Najlepsze nianie elektroniczne to takie, które zadowolą Ciebie i będą zapewniały należytą opiekę Twojemu maluchowi. Nie zwlekaj i ruszaj na zakupy, czas szybko ucieka!

Komentarze i opinie użytkowników

Wika1991
2022-11-25

Seria Philips Avent obfituje w wiele dobrych sprzętów, kilka z nich postanowiliśmy z mężem kupić, w tym nianię elektroniczną. Nie mam żądnych zastrzeżeń jeśli chodzi o jej pracę, zasięg jest ok, obraz i dźwięk też, instrukcja obsługi wyjasniła wszelkie wątpliwości (sprzęt jest bardzo intuicyjny). Korzystamy praktycznie codziennie, wszystko działa.

Wiolka
2022-12-04

Mój mąż jest gadżeciarzem więc wybrana przez niego niania nie mogła być po prostu nianią ale musiała pełnić też mnóstwo innych funkcji (według mnie zbędnych). Mamy nianię elektryczną Motorola Ease 34 i poza podstawowymi funkcjami z których korzystam ja, maż jara się opcją „zoom” albo sprawdzania temperatury w pokoju dziecięcym. A wiadomo że za bajery się płaci więc cena jest adekwatna. Jeśli chodzi o samą kamerę to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Lunaa21
2022-12-27

Korzystam z niani elektronicznej praktycznie każdego dnia, kilka razy dziennie (jak idę wstawić pranie, przygotować obiad, wychodzę do ogrodu, kiedy córka ma czas na drzemkę). Sprawdza się świetnie. Kamera jest wystarczająco ostra, wszystko widzę (również jak jest ciemno w pomieszczeniu) i słyszę, bardzo przydatny gadżet. Oceniam model Truelife Nannycam H32.

Zagoniona09
2023-01-10

Niania elektroniczna jest moim buforem bezpieczeństwa. Mogę spokojnie iść ugotować obiad albo zająć się innymi obowiązakmi, kiedy moje dziecko ucieło sobie drzemkę. Wersje z kamerą i dźwiękiem to już w ogóle mistrzostwo świata. Sama używam Alecto DIVM-850 i myślę że to niezbędny gadżet dla każdego rodzica.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking niań elektronicznych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.

Pozostałe rankingi