Jaki chodzik dla dziecka wybrać? Ranking chodzików

Szukasz chodzika dla dziecka? Chcesz wesprzeć jego naukę chodzenia? A może interesuje Cię znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdania wobec tego rozwiązania są tak mocno podzielone? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś. Poniżej dowiesz się, jak wybrać chodzik dla dziecka oraz poznasz kilka ciekawych modeli. Koniecznie zapoznaj się z tekstem!

Jaki chodzik dla dziecka wybrać? Ranking chodzików

Chodzik dla dziecka to świetna zabawka, a jednocześnie może być też wsparciem w nauce chodzenia. Choć część rodziców jest przekonanych, że rozwój dziecka powinien przebiegać naturalnie, to jednak większość wierzy, że chodzik jest bardzo przydatny. Cała rozbieżność wynika z tego, że zabawka nie jest używana w przemyślany sposób. Rodzice sadzają malucha na dłuższy czas i umożliwiają samodzielną zabawę. Należy wiedzieć, że użytkowanie chodzika powinno być umiarkowane. W innym przypadku można bardziej zaszkodzić niż pomóc dziecku, a tego raczej nikt nie chce! Nauka chodzenia to bowiem długotrwały i złożony proces, w którym dobry chodzik może okazać się przydatny, ale pod warunkiem, że jego wybór zostanie dokładnie przemyślany. Jest naprawdę sporo czynników wskazujących na to, czym rodzice powinni kierować się podczas podejmowanie tej ważnej decyzji. Wszystkie z nich zostały opisane poniżej. Z całą pewnością te informacje Ci się przydadzą!

Czym właściwie jest chodzik dla dziecka?

Chociaż odpowiedź na pytanie, czym jest chodzik dla dziecka, jest dość prosta, to warto omówić tę kwestię. Jest to stosunkowo proste urządzenie, które składa się z czterech podstawowych elementów:

  • Siedziska.
  • Stelaża.
  • Kółek.
  • Panelu.

Przy czym trzeba nadmienić, że panel nieco przypomina stolik do karmienia. Z tą różnicą, że najczęściej pokrywają go kolorowe przyciski wydające zabawne dźwięki, światełka lub inne zabawki. Te urozmaicenia są dodatkową atrakcją dla malucha. Nie tylko więc może swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, ale też doskonale się bawić. Natomiast sama konstrukcja także nie jest skomplikowana. Siedzisko do złudzenia przypomina majteczki lub pieluszką, a dziecko otoczone jest z każdej strony elementami chodzika, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko upadku. Dopełnienie stanowią kółka ułatwiające poruszanie.

Jakie zalety ma chodzik dla dziecka?

Chodzik dla dziecka nie cieszyłby się takim zainteresowaniem, gdyby był całkowicie pozbawiony zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że maluch, kiedy podejmuje próby chodzenia, nie ma jeszcze wypracowanej równowagi, więc mogą zdarzać mu się upadki. W takiej sytuacji rodzice muszą mieć oczy wokół głowy, a przecież nie zawsze jest to możliwe. Czasami trzeba przemieszać gotującą się zupę, czy wyjść do drugiego pomieszczenia. Właśnie wtedy przydaje się chodzik dla dziecka.

Zupełnie inną kwestią jest to, że podczas stawiania pierwszych kroków rodzice nie muszą trzymać malucha za rączki, co ma pozytywny wpływ na małe ciałko, które jest ułożone symetrycznie, a barki nie są narażone na obciążenia.

Niekiedy rodzice decydują się na wprowadzenie chodzika kierowani sugestiami znajomych lub korzystają z prezentu. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie ma także wady.

Czy chodzik dla dziecka wspiera naukę chodzenia?

Mimo powyższych wad chodzik dla dziecka może być jak najbardziej przydatny podczas nauki chodzenia. Z tym że musi jednocześnie mieć możliwość stawiania pierwszych kroków bez dodatkowego wsparcia. Nie można nie zauważyć, że maluch początkowo porusza się bardzo ostrożnie, wręcz niepewnie. Jest to zupełnie naturalne, ponieważ do tej pory wspierał się wszystkimi czterema kończynami, a teraz ma do dyspozycji wyłącznie nóżki. Intuicyjnie wie, że może upaść i odruchowo będzie wyciągać rączki w odpowiednim kierunku, aby zamortyzować taki upadek. Chodzik mu to uniemożliwia, bo jest zabezpieczony z każdej możliwej strony. W związku z tym wprowadzenie zabawki musi odbywać się na jednej, prostej zasadzie. Mianowicie: korzystanie z niego jest tylko elementem wspierającym naukę chodzenia, a nie odwrotnie.

Czy chodzik dziecięcy pomaga utrzymać równowagę?

Mimo że dziecko wsadzone do chodzika jest pod paroma względami bezpieczniejsze i ryzyko upadku jest mniejsze niż przy naturalnej nauce chodzenia, to nie znaczy, że nie istnieje w ogóle. Kiedy chodzik dziecięcy się przewróci, to maluch nie ma możliwości asekurowanie się rączkami. Tym samym nie uczy się, jak utrzymać równowagę, ponieważ przyzwyczaił się do tego, że dotrze do wybranego kierunku, jedynie odpychając się nóżkami. Ten problem może mieć odzwierciedlenie w przyszłości, kiedy dziecko będzie na tyle duże, że chodzik okaże się zbędny. W takim przypadku nie będzie umiało kontrolować biegania, czy skakania, bo zwyczajnie nie zostało tego nauczone. Oczywiście dotyczy to dzieci, które większość czasu spędzają w chodziku, a nie tych, które są wsadzane do niego tylko sporadycznie.

Jakie wady ma chodzik dla dziecka?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, jak duże znaczenie ma rozwój dziecka. Pod żadnym pozorom nie można starać się go przyspieszać, ponieważ jest to sprawa indywidualna. Niektóre maluchy mające 10 miesięcy, potrafią już samodzielnie się poruszać, a niektóre dopiero zaczynają raczkować. Jeżeli dziecko nie chce jeszcze stawiać pierwszych kroków, to zwyczajnie nie jest na to gotowe, więc trzeba po prostu poczekać. Ważne jest to, aby chodzik został wprowadzony, kiedy dziecko przestanie raczkować. W przypadku, gdy rodzice zdecydują się na to przedwcześnie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie maluch nie będzie chciał poruszać się na czworaka. Z drugiej strony, wprowadzenia chodzika w trakcie raczkowania może go zniechęcać do nauki chodzenia.

Drugim ważnym aspektem jest to, że chodzik jest sporym ograniczeniem dla dziecka. Nie dość, że wymaga od niego pozycji stojącej, to jeszcze może mieć problem z obiektywną oceną odległości. Ponadto chodzik dziecięcy może mieć negatywny wpływ na stopy dziecka, ponieważ większość modeli zachęca do odpychania się wyłącznie palcami.

Kolejne ograniczenie dotyczy poznawania otoczenia. Maluch podczas stawiania pierwszych kroków będzie bardzo ciekawy dosłownie wszystkiego, co zdoła zobaczyć, a nawet tego, co nie jest w jego zasięgu. Wsadzony do chodzika nie będzie mógł wspinać się na kanapę, czy schody, zajrzeć pod stół lub do trudno dostępnego kąta. Jednakże nie jest to równoznaczne z tym, że nie będzie próbować, co może skończyć się wywróceniem lub urazem.

I tym sposobem udało się nam przejść do ostatniego ważnego punktu. Chodzik dla dziecka to proste urządzenie, które może się przewrócić. Niezależnie od ilości zamontowanych zabezpieczeń. Poza tym maluch poza chodzikiem może próbować się na niego wspiąć, co najprawdopodobniej skończy się upadkiem.

Dlatego tak istotne jest to, aby zadbać o prawidłowy rozwój dziecka i wprowadzić chodzik w odpowiednim czasie. Sama nauka chodzenia w urządzeniu powinna przebiegać pod czujnym okiem rodziców, którzy w razie potrzeby będą mogli szybko interweniować i zapewnić swojej pociesze, jak największe bezpieczeństwo.

Jakie są rodzaje chodzików dla dzieci?

Mimo wielu kontrowersji i odmiennych zdań na rynku można znaleźć różne modele chodzików, co niewątpliwie utrudnia wybór rodzicom. Na dodatek wszystkie mają swoje zalety, ale też wady. Można wyróżnić następujące rodzaje: chodzik plastikowy, chodzik drewniany, interaktywny chodzik, jeździk dla dziecka, jeździk grawitacyjny dla dziecka, chodzik pchacz drewniany lub plastikowy.

Chodzik dla dziecka plastikowy – Chodziki plastikowe są chyba najbardziej popularne. Głównie dlatego, że zajmują niewiele miejsca, są lekkie, zazwyczaj kolorowe i wyposażone w różne zabawki przydatne przy rozwoju dziecka. Te modele dostępne są zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, a wybór jest naprawdę ogromny. Korzyścią dla malucha jest to, że może ćwiczyć zmysł równowagi i jednocześnie dobrze się bawić. Chodziki plastikowe mają tę wadę, że i nadmierne używanie, może prowadzić do obciążania stóp dziecka.

Chodzik dla dziecka drewniany – Drugie na liście są chodziki wykonane z drewna. Jest to doskonały wybór dla rodziców, którzy dbają o ekologię i w przyszłości będą chcieli wpajać te wartości dziecku. Największą zaletą drewnianej zabawki jest to, że została wyprodukowana z dobrej jakości materiałów, które zapewniają solidną konstrukcję. Model świetnie sprawdza się przy nauce stawiania pierwszych kroków, ale jedynie przy okazjonalnym używaniu. Podobnie jak w przypadku chodzików plastikowych zbyt częste używanie może obciążać stopy.

Interaktywny chodzik dla dziecka – Alternatywą dla klasycznych chodzików są interaktywne. Choć dostępne są różne modele, to najczęściej z tej zabawki dziecko może korzystać zarówno na siedząco, jak i stojąco, co z całą pewnością jest zaletą. Większość z nich wyposażona jest w różne kolorowe guziki, które wspomagają rozwój manualny dziecka i często uczą np. poznawania cyferek lub literek. Interaktywny chodzik jest wsparciem przy stawianiu pierwszych kroków i pomaga w utrzymywaniu równowagi. Jego minusem jest zwiększone ryzyko uszkodzenia stawów biodrowych lub kolanowych przy zbyt dużej eksploatacji.

Jeździk dla dziecka – Jeździk dla dziecka z wyglądu nieco przypomina czterokołowy rowerek bądź samochodzik. Wybrane modele mają specjalne zabezpieczenia, aby dziecko nie spadło, ale niestety nie wszystkie. Inne mają też rączkę, aby rodzice mogli pchać pojazd. Jest to dobry chodzik do sprawowania kontroli na zewnątrz podczas spacerów. Do pozostałych zalet jeździków można zaliczyć: stymulację rozwoju dziecka, wsparcie w nauce chodzenia, utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała oraz rozwój zdolności manualnych. Chodzik nie jest przeznaczony dla dzieci, które nie ukończyły szóstego miesiąca życia, co może być dla niektórych rodziców wadą.

Jeździk grawitacyjny dla dzieci – Jeździk grawitacyjny to istny statek kosmiczny do poruszania się po ziemi. Wyposażony w kierownicę umożliwiającą swobodne skręcanie i bezpieczne kółka zapewni to świetna zabawka dla każdego dziecka po trzecim roku życia. Choć raczej nie jest to typowy chodzik dziecięcy, to na pewno sprawdzi się dla starszych maluchów, które chcą pobawić się w kierowcę. Zresztą wiek dziecka jest odpowiedni do rozwijania umiejętności psychoruchowych i ogólnego rozwoju. Niestety jeździk grawitacyjny niezbyt dobrze radzi sobie na nierównym terenie. Tak więc raczej nie warto zabierać go do lasu, czy na łąkę. Znacznie lepiej wziąć go do parku lub wychodząc z maluchem na miasto.

Chodzik dla dziecka plastikowy Chodzik dla dziecka drewniany Interaktywny chodzik dla dziecka Jeździk dla dziecka Jeździk grawitacyjny dla dzieci – Ostatni na naszej liście znalazł się chodzik pchacz. W odróżnieniu od innych modeli nie umożliwia dziecku jazdy na siedząco. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zabawka, która ma specjalne rączki, za które może chwycić maluch i po prostu pchać. Chodzik pchacz pomaga utrzymywać prawidłową postawę ciała oraz wspomaga naukę chodzenia. Dodatkowe elementy edukacyjne na pewno zajmą uwagę dziecka.

Chodzik pchacz alternatywą dla klasycznego?

Coraz więcej rodziców zastanawia się, czy jednak to chodzik pchacz nie będzie lepszy od klasycznego. Niewątpliwie warto przemyśleć tę kwestię, ponieważ zabawka tego typu ma naprawdę szereg zalet. Przede wszystkim można go dopasować do wzrostu oraz wieku dziecka. Wystarczy, że chwyci za zamontowaną rączkę i może ruszyć przed siebie, jednocześnie pchając chodzik. Maluch nie siedzi, więc nie grożą mu problemy ze stopami, stawami, czy też kręgosłupem. Praktycznie wszystkie modele wyposażone są w panel edukacyjny, którym Twoja pociecha może zająć się, kiedy znudzi mu się spacerowanie. Chodzik pchacz uczy dziecko utrzymywania prawidłowej postawy ciała oraz równowagi. Decydując się na zakup chodzika, koniecznie trzeba sprawdzić jego wagę, ponieważ musi być dostosowana do potrzeb malucha. Zbyt lekki nie pozwoli dziecku utrzymać równowagi, a zbyt ciężki będzie sprawiał trudności podczas chodzenia i może go zniechęcać do dalszej nauki.

Chodzik pchacz alternatywą dla klasycznego?

Skoro zostały już omówione najważniejsze czynniki, którymi dobrze jest kierować się podczas wyboru chodzika, to warto też wspomnieć o tym, jaki mają wpływ na rozwój dziecka. Choć wcześniej były wymieniane zalety i wady zabawki, to musisz wiedzieć, że nie jest ona zastępstwem za inne rodzaje aktywności, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Mimo że maluch w chodziku nie czuje dyskomfortu, to nie pracują jego mięśnie nóg, które aktywują się w trakcie normalnego chodzenia. Oczywiście nikt nie mówi, że chodzik jest zły i jego wprowadzenie jest całkowicie zakazane. Faktem jest jednak to, że dziecko musi mieć także możliwość odbierania innych bodźców. Ważne jest to, aby mogło poznać świat i własne otoczenie z każdej możliwej perspektywy. Rodzice powinni mu zapewnić możliwość zajrzenia w interesujące go zakamarki i dać odrobinę samodzielności. Rzecz jasna pod ich czujnym okiem. Co ważne, w trakcie zabawy nie da się uniknąć upadku, czy siniaków, ale to jest zupełnie normalne.

Jakie parametry należy wziąć pod uwagę, wybierając chodzik dla dziecka?

Przy stawianiu pierwszych kroków dziecko bardzo często potrzebuje pomocy. Może wspierać się o różne meble, chwytać za ręce mamę i tatę, czy też właśnie korzystać z omawianej zabawki. Jeżeli zastanawiasz się, jaki chodzik kupić, to pamiętaj, że bezpieczeństwo i wygoda Twojego maluszka są najważniejsze. Dlatego, zanim udasz się do sklepu lub odwiedzisz jego stronę internetową, zastanów się, jakie parametry mają dla Ciebie największe znaczenie. Jeśli zmierzasz się z tego typu zakupem po raz pierwszy, to całkiem możliwe, że będzie on sporym wyzwaniem. W związku z tym poniżej zostały przedstawione te cechy chodzika, które warto uwzględnić.

  • Rodzaj i przeznaczenie chodzika – na początku weź pod uwagę wiek dziecka oraz jego potrzeby. Jeżeli chodzik będzie Wam potrzebny tylko chwilowo, to w zupełności wystarczy prosty, plastikowy model. Natomiast, gdy ma posłużyć odrobinę dłużej lub częściej, to możliwe, że lepszą opcją będzie chodzik drewniany lub wspomniany pchacz. Podobnym kryterium powinieneś się kierować, jeśli dziecko będzie używać zabawki również poza domem. Nie wszystkie bowiem sprawdzają się do jazdy po nierównych terenach, czy są odpowiednio bezpieczne.
  • Dopasowanie chodzika do wieku dziecka – każdy producent chodzika powinien zamieścić informację na temat tego, do jakiego wieku dziecka jest on przeznaczony. Chociaż większość modeli dostępnych jest dla maluchów powyżej szóstego miesiąca życia, to niektóre z nich dedykowane są starszym. W sklepach można spotkać, choćby takie dla rocznych dzieci lub jeszcze starszych. Zresztą zostało to wspomniane, w trakcie omawiania jeździka grawitacyjnego. Co ciekawe, część chodzików ma możliwość regulacji wysokości siedziska, więc to dobra opcja dla niezdecydowanych rodziców lub chcących, aby zabawka towarzyszyła im dłuższy czas.
  • Jakość materiałów – chcąc zadbać o bezpieczeństwo maluszka, nie możesz też zapominać o jakości wykonania każdego elementu. Wszystkie z nich powinny zostać wyprodukowane z wytrzymałych materiałów. Możesz wybierać między drewnem, plastikiem lub tworzywami sztucznymi. Nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonane zostały kółka chodzika. Jeżeli nie masz żadnych osobistych preferencji, to najkorzystniej wybrać model z gumowymi kółeczkami. Nie dość, że nie rysują podłogi, to jeszcze nie generują tyle hałasu, jak kółka drewniane lub plastikowe. Są też bardziej wytrzymałe.
  • Dodatkowe elementy – chodzik będzie jeszcze bardziej bezpieczny, jeśli przed zakupem sprawdzisz, czy posiada dodatkowe elementy. Pierwszym z nich jest blokada kółek. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy chcesz, aby dziecko przez moment samo pozostało w pokoju i w tym czasie się nie przemieszczało. Wystarczy, że wsadzisz je do chodzika i zablokujesz kółka, jednocześnie zyskując pewność, że nic złego się nie stanie podczas Twojej chwilowej nieobecności. Drugim istotnym elementem jest możliwość regulacji wysokości siedziska. Jeśli chodzik wyposażony jest w tę funkcję, to znacznie łatwiej będzie Ci zadbać o komfort i wygodę maluszka. Ostatnim, ale niemniej ważnym dodatkiem są zabezpieczenia antypoślizgowe.

  • Jakość wykonania chodzika – niezależnie od wybranego materiału, musisz zadbać o to, aby cała konstrukcja była niezawodna. Nie chodzi wyłącznie o wygodę Twojej pociechy, ale także stabilność oraz trwałość. Nie bez znaczenia jest też maksymalny udźwig zabawki. Dziecko wraz z wiekiem szybko zmienia swoją wagę, a co za tym idzie, chodzik szybko może okazać się bezużyteczny. Producent nie bez powodu zamieszcza tego typu informacji. Jeżeli maluch będzie miał większą wagę, niż pozwala na to zabawka, a mimo to nadal będzie z niego korzystał, to może dojść do pęknięcia jednego z elementów i zranienia bądź groźnego upadku. Dlatego też znacznie lepiej wybrać chodzik dla dziecka „na wyrost”.
  • Atesty i certyfikaty – wybierając chodzik dla dziecka, sprawdź, czy posiada wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Powinny być one zgodne z normami obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej. Jeśli zabawka będzie spełniała standardy jakości i bezpieczeństwa, to znajdą się na niej oznaczenia takie jak: CE oraz EN 71.
  • Funkcje interaktywne – najlepszy chodzik dziecięcy to taki, który jednocześnie wspiera naukę chodzenia oraz bawi malucha i rozwija zdolności manualne. Obecnie prawie każdy z nich posiada ruchome elementy do zabawy, przyciski uwalniające dźwięki, czy też instrumenty muzyczne. Tak naprawdę takie funkcje można byłoby wymieniać przez długi czas. Należy nadmienić, że najwięcej ich ma interaktywny chodzik, na co zresztą wskazuje sama nazwa. Niektóre z nich są tak przepełnione dodatkami, że dziecko może liczyć na dobrą zabawę nawet przez kilka godzin.
  • Możliwość składania chodzika – choć nie jest to warunek konieczny, to dobrze będzie, jeżeli chodzik dla dziecka będzie można złożyć. Jest to o tyle intratne rozwiązanie, że kiedy dziecko nie będzie go używać, to złożony będzie zajmował znacznie mniej miejsca. Ta funkcja przyda się również, kiedy wybierzesz się ze swoim maluszkiem w podróż i chodzik zabierzecie ze sobą. Z tym że, jeśli można go składać, to warto też sprawdzić, czy proces ponownego składania nie będzie zbyt czasochłonny. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się modele wykonane z plastiku.

Jak wybrać najlepszy chodzik dla dziecka – kwiecień 2024?

Tak właściwie na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Prawda jest bowiem taka, że najlepszy będzie chodzik dziecięcy, który nie będzie użytkowany w nadmiarze. Maluch nie powinien w nim spędzać więcej czasu niż kilkanaście minut dziennie. Szczególnie, kiedy musisz na chwilę wyjść z pokoju i zostawić go samego. Z chodzika powinny korzystać wyłącznie dzieci, które potrafią samodzielnie stać i próbują stawiać pierwsze kroki. Kiedy dziecku większej trudności nie sprawia stanie przy meblach i utrzymywanie równowagi, to znak, że równie dobrze poradzi sobie podczas przebywania w chodziku. Jeżeli siedzisko można wyregulować, to konieczne trzeba tak je ustawić, aby stopy dziecka w całości dotykały podłogi. Musisz też pamiętać, że w chodziku maluch będzie poruszał się stosunkowo szybko, dlatego zabezpiecz wszystkie przedmioty, które mogą zagrozić jego bezpieczeństwu. Szczególnie zwróć uwagi na kanty stołów i szafek, progi, schody i gorące naczynia. Dobrze jest też pomyśleć o gniazdkach elektrycznych.

Poniżej znajdziesz trzy chodziki, które powinny Cię zainteresować. Być może zdecydujesz się na zakup któregoś z nich.

Chodzik – pchacz Chicco 065 261

Pchacz Chicco jednocześnie pełni funkcję zabawki. Dedykowany jest dla dzieci, które ukończyły 9 miesiąc życia. Jest odpowiednio wyprofilowany i dopasowany do wzrostu. Idealnie sprawdza się podczas stawiania pierwszych kroków. Niewątpliwie dziecku motywacji dodaje melodyjka, która uruchamia się z każdym posunięciem dalej. Kidy maluch przestanie chodzić, melodia ucichnie, a on tego nie chcąc, musi iść dalej. Pchacz może służyć nie tylko do nauki chodzenia, ale również dobrą formą rozrywki. Wystarczy zablokować tylne kółka zabawki, aby stała stabilnie, a dziecko może ćwiczyć swoje zdolności manualne poprzez umieszczanie foremek o różnym kształcie w specjalnych otworach. Po obu bokach pchacza zostały zamontowane dźwignie, które po przesunięciu także uruchamiają wesołą melodię oraz kolorowe światełka. Cała konstrukcja wykonana jest z plastiku, a z zabawki mogą korzystać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Pchacz ma 41 cm wysokości, 46 cm szerokości i 16 cm głębokości. Największą jego zaletą jest to, że poza nauką chodzenia, maluszek uczy się logicznego myślenia oraz kształtuje wrażliwość słuchową. Rodzice, którzy wybrali ten chodzik, cenią go za: solidne wykonanie, bezpieczeństwo, stabilność, dobrą cenę, wytrzymałość i niezbyt głośną muzykę.

Pchacz do nauki chodzenia Bright Starts Aktywna Rączka

Choć pchacz aktywna rączka nie jest typowym chodzikiem, to na pewno warto jej się przyjrzeć bliżej. Co prawda, nie ma wielu urozmaiceń, ale dziecku z całą pewnością nie będzie się nudzić podczas chodzenia. Wszystko za sprawą tego, że pchacz u dołu ma zamontowaną grzechotkę, a każdy krok sprawia, że piłka znajdująca się w jej środku się obraca. Wypełniona została mniejszymi kuleczkami w różnych kolorach, które uderzając o siebie, po prostu grzechoczą. Ciekawostką jest to, że produkt przeznaczony jest dla nawet dla dzieci od szóstego miesiąca życia, ale mogą się nim bawić zanim jeszcze zaczną chodzić. Piłeczkę można wymontować, a maluszek, raczkując, z ogromną ciekawością będzie za nią podążał. Natomiast gdy zacznie stawiać pierwsze kroki, to może nie tylko pchać zabawkę przed sobą, ale też ciągnąć za plecami. Konstrukcja jest lekka i dobrze dopasowuje się do małych rączek, dzięki specjalnym uchwytom. Wysokość to 15 cm, szerokość 52 cm, a głębokość 21 cm. Pozytywne opinie dotyczą przede wszystkim tego, że chodzik spełnia swoją funkcję, jest bezpieczny dla dzieci, nie zajmuje dużo miejsce, cenę ma adekwatną do jakości oraz jest dopasowany do różnego wieku.

Kompaktowy skoczek Fisher Price Astrokotek HBG73

Zdecydowanie godny Twojej uwagi będzie też chodzik dla dziecka marki Fisher Price. Jest to idealny model dla młodych odkrywców, którzy fascynują się kosmosem i gwiazdami, a prawda jest tak, że każde dziecko będzie zadowolone, mając taki chodzik. Wyprofilowane siedzisko można regulować na cztery różne poziomy, dzięki czemu zabawka posłuży maluchowi przez dłuższy czas. Może liczyć też na świetną zabawę, ponieważ pod ręką ma całe mnóstwo zabawek dźwiękowych i świetlnych, jak na kosmiczny pojazd przystało. Zakup chodzika Fisher Price to także bardzo wygodne rozwiązanie dla Ciebie. Posiada funkcję składania, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsce, więc możesz przechowywać, choćby pod łóżkiem dziecka. Materiał okalający siedzisko można zdjąć i prać w pralce, co ułatwi Ci zadbanie o czystość. Reszta konstrukcji wykonana została z plastiku, który można w razie zabrudzeń po prostu wytrzeć ściereczką nasączoną wodą. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej dziewiątego miesiąca życia. Chodzik został doceniony głównie za brak ostrych krawędzi, dostęp do wielu zabawek, możliwość regulacji siedziska oraz wytrzymałą ramę, zabezpieczającą dziecko przed upadkiem.

Czy chodzik dla dziecka jest pomocny w nauce chodzenia? Podsumowanie

Tak właściwie każdy rodzic sam musi zdecydować, czy jego dziecku potrzebny jest chodzik i nikt do podjęcia decyzji nikt nie powinien namawiać Cię za wszelką cenę. Posiadanie go ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup alternatywy, jaką jest pchacz. Skoro dzieci nie będą w nim siedzieć, to odpowiednio będą stawiały stópki i w przyszłości nie pojawią się problemy zdrowotne. Dużą zaletą chodzików jest interaktywny panel dostępny w niektórych modelach. Połączenie nauki z zabawą od zawsze jest znane jako korzystne. Zresztą obecnie bardzo popularny jest wybór zabawek, które jednocześnie edukują malucha w różnych aspektach życia. Podsumowując, jeśli chodzik będzie używany z głową, bez nadmiernej eksploatacji, to może przynieść same korzyści!

Komentarze i opinie użytkowników

Nikola
2022-12-05

Zdecydowaliśmy się na chodzik marki Fisher Price, bo jesteśmy zadowoleni z innych produktów tej marki. Siedzisko jest wyprofilowane, a konstrukcja wydaje się być solidna. Co najważniejsze – chodzik podoba się dziecku, więc chętnie do niego wsiada. Jesteśmy zadowoleni z zakupu.

Anka112233
2022-12-16

U nas w roli chodzika występuje drewniany wózek dla lalek, który jednocześnie jest tzw. pchaczem. Niby córka prowadza wózek, a tak naprawdę powoli uczy się chodzić i podpiera się kiedy traci równowagę. Sam wózek jest całkiem ładny, myślę że spokojnie posłuży jeszcze innym dzieciom w rodzinie.

Walden
2022-12-30

Synek dostał od dziadków chodzik marki Janod. Byłem sceptycznie nastawiony bo słyszałem że lepiej jak dziecko uczy się chodzić bez takiego wspomagania, jednak synkowi bardzo spodobał się nowy pojazd i o dziwo katuje go całymi dniami. Rodzice zadowoleni, mają chwilę spokoju.

Mummy76
2023-01-03

Dla naszego malucha wybraliśmy chodzik i jeździć w jednym, w sumie można by to nazwać również tzw, pchaczem. Zabawka marki Little Tikes sprawdza się świetnie w tych trzech rolach, dodatkowo wydaje różne dźwięki, dziecko jest zainteresowane, często stoi obok i ćwiczy równowagę i przysiady 😉

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking chodzików dla dziecka pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.

Pozostałe rankingi