Ranking najlepszych łóżeczek turystycznych

Szukasz łóżeczka turystycznego dla swojego dziecka? Chcesz, aby w trakcie podróży było bezpieczne i miało zapewniony maksymalny komfort spania? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś. Poznaj nasz ranking łóżeczek turystycznych oraz sprawdź jak wybrać te najlepsze!

Ranking najlepszych łóżeczek turystycznych

Łóżeczko turystyczne to niezwykle przydatna rzecz. Zwłaszcza dla rodziców, którzy przez wzgląd na przyjście dziecka na świat, nie chcą rezygnować z podróżowania. Możliwość rozkładania i składania łóżeczka sprawia, że bez większych problemów mieści się ono do bagażnika samochodu. Tym sposobem w każdym miejscu dziecko ma swoje łóżeczko turystyczne i rodzice nie muszą martwić się o jego spokojny i komfortowy sen. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dobre łóżeczko turystyczne powinno spełniać szereg wymogów. W innym przypadku zupełnie nie będzie pełniło swojej funkcji. Ci, którzy wybrali nieodpowiedni model, szybko pożałowali pochopnie podjętej decyzji. Dlatego też tego typu zakup należy bardzo dokładnie przemyśleć i wybrać łóżeczko turystyczne, które posłuży Ci przez dłuższy czas. Koniecznie przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę podczas kupna i przekonaj się, jakie modele zdominowały ranking łóżeczek turystycznych!

Kiedy łóżeczko turystyczne może być przydatne?

Choć wiesz już, że łóżeczko turystyczne może Ci się przydać w podróży z dzieckiem, to tak naprawdę jest to tylko jedno z kilku zastosowań. Wyobraź sobie sytuację, kiedy maluch musi pozostać pod opieką dziadków lub innych członków rodziny, którzy nie mają jak położyć go spać, aby zapewnić mu całkowite bezpieczeństwo. W takiej chwili wystarczy, że wyciągniesz swoje łóżeczko z bagażnika i rozstawisz je w domu chwilowych opiekunów. Wygodne, prawda?

Z drugiej strony może Ci się ono przydać nawet w domu, kiedy chcesz mieć dziecko na oku, kiedy zajmujesz się swoimi obowiązkami. Nie musisz więc spędzać czasu w pokoju dziecka, a jedynie przenieść łóżeczko turystyczne do wybranego pomieszczenia i mieć wszystko pod kontrolą. Zresztą łóżeczko z reguły jest na tyle lekkie, że bez większych przeszkód możesz ustawić je w ogrodzie, gdzie dziecko może spać i jednocześnie zażywać świeżego powietrza.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru łóżeczka turystycznego?

Obecnie łóżeczka turystyczne na ryku są dostępne w ogromnej ilości, co sprawia, że rodzice stają przed trudnym wyborem. Jeśli chcesz, aby Twoje łóżeczko nie było modelem tylko na kilka wyjazdów, to musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie spokój i bezpieczeństwo dziecka. Poniżej zostały przedstawione najważniejsze z nich.

Regulacja materaca – Regulacja poziomu zawieszenia materaca jest szczególnie ważna dla rodziców, którzy wiedzą, że będą podróżować z dzieckiem na dłuższych trasach przez minimum trzy lata. Kiedy maluch nie będzie jeszcze umiał siedzieć, to wyższe położenie materaca będzie o wiele wygodniejsze dla rodzica, kiedy będzie chciał wyjąć go z łóżeczka turystycznego. Natomiast, gdy dziecko zacznie siadać, to należy obniżyć materac, żeby nie wypadło.

Materac – Choć producenci łóżeczek turystycznych starają się zaspokoić potrzeby rodziców i maluszka, to w większości modeli materace są niestety niedopasowane do dłuższych podróży. Miękki materacyk nie jest odpowiedni dla delikatnego kręgosłupa dziecka. Znacznie lepiej sprawdzi się twardszy i grubszy materac podobny do tego, w który wyposażone są klasyczne drewniane łóżeczka. Kiedy planujesz długie lub częste podróże, to możliwe, że będzie Ci potrzebny dodatkowy materacyk.

Dodatkowe akcesoria – Coraz częściej można kupić łóżeczko turystyczne z dodatkowymi akcesoriami, które ułatwiają podróż z dzieckiem. Jednym z nich jest przewijak. W razie potrzeby wystarczy zamontować go na łóżeczku i przewinąć lub przebrać malucha, a kiedy nie będzie już potrzebny można go zwyczajnie zdjąć. Przewijak w zestawie jest nie tylko wygodny dla dziecka, ale także rodziców. Nie dość, że mogą bez problemu wykonać czynności pielęgnacyjne, nie narażając materaca i pościeli na zabrudzenia, to jeszcze oszczędzają swój kręgosłup, ponieważ nie muszą przesadnie schylać się do malucha. Z całą pewnością nie zaszkodzi też, jeżeli do łóżeczka turystycznego dołączona zostanie moskitiera. Wbrew pozorom przydaje się nie tylko na zewnątrz. Każdy z nas doskonale wie, że przy uchylonych oknach nie trudno o wpadające i kąsające owady. Dla nas – dorosłych jest to bolesne i uciążliwie, ale dzieci takie sytuacje znoszą znacznie gorzej.

Odpinany bok – Odpinany bok to doskonałe rozwiązanie, kiedy w łóżeczku turystycznym będzie podróżowało starsze dziecko. Umożliwi mu samodzielne wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka. Z reguły takie specjalne wejście umieszczone jest z boku lub w nogach, a zamek błyskawiczny bądź inne zapięcie znajduje się po zewnętrznej stronie. Jest to znaczące dla bezpieczeństwa malucha, ponieważ sam nie będzie miał możliwości otworzenia wejścia.

Dodatkowe kieszenie – Niektóre modele turystyczne wyposażone są także w kieszeń znajdującą się na szczytowej ścianie łóżeczka. Mogłoby się Ci wydawać, że to niewielki drobiazg, ale pamiętaj, że w podróży dość łatwo jest zgubić jakieś drobiazgi lub ciężko je znaleźć. Po rozłożeniu łóżeczka turystycznego do takiej kieszeni można włożyć, choćby pieluszkę, mokre chusteczki, czy smoczek, które będą pod ręką.

Rozmiary łóżeczka turystycznego – Wymiary po złożeniu łóżeczka mają znaczenie, zwłaszcza podczas pakowania go do bagażnika. Wybierając się w podróż z dzieckiem, zawsze trzeba zabrać wiele rzeczy, a przecież każdy samochód ostatecznie ograniczy ich ilość. Dlatego istotne jest, aby złożone łóżeczko zajmowało jak najmniej miejsca. Przed zakupem dobrze jest też sprawdzić system składania. Turystyczne łóżeczko nie powinno sprawiać nam żadnych trudności ani podczas rozkładania, ani składania. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy nie chcesz denerwować się podczas podróży i marnować czasu na zbędne czynności.

Kółka lub płozy – Choć nie wszystkie łóżeczka turystyczne są wyposażone w kółka lub płozy, ponieważ zamiast nich mają zwykłe nóżki, to koniecznie zastanów się, co dla Ciebie będzie najkorzystniejsze. Kołka są bardzo wygodne. Jeśli są zamontowane, to możesz zmieniać położenia łóżeczka bez podnoszenia. Natomiast płozy z pewnością Ci się przydadzą, gdy dziecko będzie trzeba pobujać, bo nie będzie chciało zasnąć, czy też będzie marudne.

Pokrowiec ochronny – Co prawda, pokrowiec ochronny do łóżeczka turystycznego nie jest nieodłącznym elementem, to często okazuje się bardzo przydatny. Zarówno w trakcie podróży, jak i przechowywania łóżeczka. Dzięki pokrowcowi jest ono bardziej odporne na zabrudzenia i uszkodzenia. Rzadko kiedy dołączany jest do zestawu, ale do wielu modeli można kupić go oddzielnie.

Czy warto kupować łóżeczko turystyczne ze wszystkimi akcesoriami?

Jak wspomniano wcześniej, wiele łóżeczek turystycznych dla dzieci dostępnych na rynku, można kupić z dodatkami. Różne akcesoria są często przydatne jak np. przewijak, moskitiera, czy parawanik chroniący przed promieniami słonecznymi. Jednak niektóre dodatkowe akcesoria są nam niepotrzebne, a czasem nawet przeszkadzające. Oczywiście chodzi o wszelkiego typu karuzele i wiszące zabawki. Choć doskonale sprawdzają się w domu, to niekoniecznie w podróży. Głównie dlatego, że rozpraszają uwagę dzieci i zwiększają wagę łóżeczka turystycznego. Prawda jest jednak taka, że najważniejsze jest to, aby było lekkie i łatwe w transporcie.

Kiedy łóżeczko turystyczne nam się nie przyda?

Wiesz już, że łóżeczko turystyczne doskonale sprawdza się w podróży, ale czy zawsze musisz je kupować? Wszystko zależy od tego, jak dużo będzie podróżować i do w jakich spać miejscach. Jeżeli Twoje wyjazdy ograniczają się do kilku krótkich w ciągu roku, to może lepiej jest wybierać obiekty noclegowe, w których dostępne jest łóżeczko dostawne. Na szczęście wielu hotelarzy coraz częściej decyduje się na udostępnienie takiego łóżeczka, co z łatwością możesz sprawdzić na stronie internetowej obiektu lub po prostu dzwoniąc. W takiej sytuacji łóżeczko turystyczne może być dla Ciebie jedynie dodatkowym kosztem.

Chociaż z reguły ceni się przyszłościowe, to w tym przypadku raczej się nie sprawdzi. Pamiętaj, że dziecko bardzo szybko rośnie i przy krótkich, rzadkich podróżach łóżeczko zostanie użyte pewnie zaledwie klika razy. Miej też na uwadze ilość miejsca w domu. Mimo że łóżeczko turystyczne można złożyć, to każde z nich i tak trzeba gdzieś przechowywać.

Kiedy więc warto kupić łóżeczko turystyczne?

Oczywiście łóżeczko turystyczne przyda Ci się, kiedy dużo podróżujesz i zabierasz ze sobą dziecko. W takim przypadku nie musisz martwić się o to, czy maluch będzie miał bezpieczną przestrzeń do spania. Jest to praktyczne rozwiązanie, kiedy dziecko często nocuje u członków rodziny. Co więcej, ogromną zaletą łóżeczka turystycznego jest to, że dziecko ma możliwość spać w znanym sobie miejscu. Jest to o tyle ważne, że maluchy bardzo szybko przywiązują się do przedmiotów, a mając swoje łóżeczko turystyczne w każdym miejscu, szybciej zasną i zwiększą się szanse, że prześpią całą noc.

Do zakupu łóżeczka turystycznego przekonuje też sytuacja, gdy stosunkowo często odwiedzają Cię i nocują u Ciebie goście z małym dzieckiem. Wtedy możesz rozłożyć łóżeczko i zapewnić maluchowi doskonałe miejsce do tymczasowego spania.

Czy łóżeczko turystyczne może zastąpić tradycyjne?

Łóżeczka turystyczne zajmują niewiele miejsca i cechuje je łatwość składania oraz przechowywania. Dlatego wielu rodziców zastanawia się, czy można zastąpić nimi te klasyczne z drewnianymi szczebelkami. Teoretycznie tak, ale lepiej tego nie robić. Być może w pierwszych miesiącach życia dziecka takie rozwiązanie jest dobre, ale musisz pamiętać, że za chwilę zacznie siadać, jeszcze później wstawać i się bawić. Łóżeczko turystyczne ze względu na swoje przeznaczenie jest lekkie i mniej stabilne od tradycyjnego. W przypadku starszych dzieci jest to dość niebezpieczne, ponieważ nadmierny ruch lub próba podciągania się o poręcz łóżeczka może doprowadzić do tego, że się po prostu przewróci. Poza tym łóżeczka turystyczne są z reguły mniejsze, więc nie zapewniają maluchowi komfortu zabawy. Zresztą siatkowany kojec, zamiast łóżeczka może mieć wpływ na rozwój ruchowy dziecka, ponieważ nie ma możliwości wspinania się i pionowania ciała.

Nie można zapominać też o tym, że materiał wykonania łóżeczka turystycznego jest o wiele mniej wytrzymały niż drewno. Przy sporadycznych wyjazdach nie ma to większego znaczenia, ale podczas codziennego użytkowania już jak najbardziej tak. Chociaż niektóre modele turystyczne są wykonane z dobrej jakości materiałów, to często przekłada się na wyższą cenę.

Ranking łóżeczek turystycznych kwiecień 2024 – które z nich wybrać?

Ranking łóżeczek turystycznych powstał po to, abyś mógł porównać najczęściej wybierane modele przez innych rodziców i przekonać się, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Przeglądając oferty różnych producentów, możesz też sprawdzić, jakie dodatkowe akcesoria są najbardziej przydatne i cenione przez użytkowników. Poniżej zostały przedstawione łóżeczka turystyczne, które z całą pewnością są warte uwagi.

Łóżeczko Turystyczne – składane Lionelo Stefi 2w1

Miejsce trzecie zajmuje łóżeczko turystyczne marki Lionelo. Wyposażone jest w boczne wejście zapinane na zamek błyskawiczny, dzięki któremu starsze dzieci mogą samodzielnie wchodzić i wychodzić. Trzy boki łóżeczka zostały wykonane z wytrzymałej siateczki, która jednocześnie jest też przewiewna. Rodzic może więc obserwować malucha i zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza. Łóżeczko turystyczne Lionelo ma zamontowaną blokadę na koła uniemożliwiająca przypadkowe przesuwanie. Dodatkowym atutem jest też moskitiera. Kiedy łóżeczko z dzieckiem zdecydujesz się postawić na dworze, nie musisz obawiać się o nalot owadów. Kolejnym zabezpieczeniem jest specjalna solidna konstrukcja, chroniąca przed złożeniem łóżeczka turystycznego. Natomiast miękki materacyk wykonany został z wysokiej jakości pianki i dodatkowo pokryty materiałem odpornym na zabrudzenia i przetarcia. W zestawie znajduje się też torba transportowa chroniąca łóżeczko turystyczne przed zabrudzeniem oraz ułatwiająca jego transport. Jego wymiary to: długość 125 cm, a szerokość 65 cm. Wśród rodziców ten model cieszy się uznaniem przede wszystkim za: łatwość składania, wygląd, wygodę, bezpieczeństwo, dobrą cenę oraz funkcjonalność. Według nich niewielkim minusem jest materac – konieczne jest dokupienie dodatkowego.

Łóżeczko turystyczne Kinderkraft JOY

Drugie miejsce zostało przyznane łóżeczku turystycznemu marki Kinderkraft. Łóżeczko wyposażone jest w różne akcesoria. Pierwszym z nich jest wygodny przewijak, który można zdjąć i zamontować w dowolnym momencie. Zaraz obok znajdują się półki na pieluszki, dzięki czemu można przewijać maluszka, nie odchodząc od łóżeczka i równocześnie zachować całkowite bezpieczeństwo. O ten aspekt pozwalają zadbać także zaokrąglone krawędzie i zabezpieczone kąty. Łóżeczko turystyczne Kinderkraft przeznaczone jest dla zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci. Wszystko za sprawą regulowanego poziomu materaca. Dla większych maluchów producent przygotował otwieraną ściankę z boku zapinaną na zamek błyskawiczny. Łóżeczko ma kółka ułatwiające przesuwanie oraz funkcję bujania. Płozy są składane. Kiedy dziecko zaśnie nawet nie odczuje, kiedy rodzic je złoży. W zestawie znajduje się też karuzela, która jak wspomniano wcześniej, nie jest elementem koniecznym, ale w razie potrzeby można ją odczepić i ponownie zamontować, kiedy maluch będzie potrzebowało dodatkowych bodźców. Łóżeczko i akcesoria na czas transportu można lub przechowywania można zapakować w torbę transportową, która także dołączona jest do zestawu. Następnym atutem jest stabilna konstrukcja oraz podwójne zabezpieczenia chroniące przed przypadkowym złożenie, co daje większe poczucie bezpieczeństwa. Długość łóżeczka to 126 cm, szerokość 65 cm, a wysokość 75 cm. Przez użytkowników ten model został doceniony za: solidność wykonania, przewijak w zestawie, bezpieczeństwo, łatwość montażu, wygodę oraz walory estetyczne. Podobnie jak w przypadku poprzedniego łóżeczka wadą tego modelu jest słabej jakości materac.

Łóżeczko turystyczne Joie Kubbie Sleep

Ranking łóżeczek turystycznych zamyka marka Joie. Choć nie ma zbyt wielu dodatkowych akcesoriów, to całkowicie pełni swoją funkcję. Może w nim spać zarówno niemowlę, jak i starsze dziecko, ale trzeba mieć na uwadze, że maksymalne obciążenie to 15 kg. Materac można zamontować na dwóch różnych poziomach, podobnie jak ścianki, co ułatwia opiekę nad maluchem. Łóżeczko łatwo się składa, a po złożeniu ma niewielkie wymiary, co także ma istotne znaczenie. Oczywiście nie zabrakło też drzwi zamykanych na suwak, aby ułatwić starszemu dziecku swobodę opuszczania i wchodzenia. Na tle innych łóżeczek turystycznych ten model wyróżnia się prostotą budowy i dołączonymi do zestawu pasami. Są one przeznaczone do tego, aby w razie potrzeby połączyć łóżeczko turystyczne z posłaniem rodziców. Wymiary tego modelu to: długość 99 cm, a szerokość 60 cm. Model został doceniony przez użytkowników głównie za: łatwość montażu, jakość, bezpieczeństwo, wygoda, lekkość, stabilną konstrukcję oraz otwierany bok i średniej twardości materacyk.

Łóżeczko turystyczne ranking – podsumowanie

Jak widzisz, łóżeczka turystyczne są bardzo różne. Jednak większość z nich została wyprodukowana w jednym celu – dla zapewnienia dziecku bezpieczeństwa i komfortu snu. Jeżeli zastanawiasz się, jakie łóżeczko turystyczne wybrać, to niestety nikt nie poda Ci jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależne jest od Twoich i maluszka potrzeb. Z tym że rodzice często poza wygodą kierują się też wielkością łóżeczek turystycznych oraz dostępem do akcesoriów. Rzeczywiście dobrze będzie, jeśli jest w komplecie przewijak, praktyczne kieszonki, czy torba transportowa, ale przy odrobinie pomysłowości da się bez tych udogodnień przeżyć spokojnie podróż, niezależnie od wieku dziecka. Zakup łóżeczka turystycznego nie jest prostym zadaniem, ale jak dobrze wybierzesz, to możesz mieć pewność, że posłuży Ci przez najbliższy czas.

Komentarze i opinie użytkowników

Marcin
2022-11-30

Łóżeczko turystyczne Kinderkraft JOY zostało zamontowane u dziadków, gdzie jednak dość często śpi nasz synek. Myślę, że starczy na bardzo długo, bo można regulować poziom materaca. Łóżeczko jest tak zabezpieczone że nie opcji że przypadkowo się złoży albo że dziecko jakoś może się do tego przyczynić, także nie boję się zostawiać syna w tym łóżeczku.

Aleksandra
2022-12-09

Wybraliśmy łóżeczko Lionelo Stefi 2w1 z otwieraną jedną scianą przez którą dziecko może swobodnie się przemieszczać – myślę że jest to opcja dla starszaków, w przypadku maluchów ta ścianka jest dobrze zabezpieczona więc nie wyjdą bez pomocy kogoś dorosłego. Łózeczko łatwo się składa i posiada moskitierę przez co nie mamy problemu z ukąszeniami komarów latem.

Wiitas
2022-12-22

Sporo podróżujemy z dzieckiem więc zakup łóżeczka turystycznego był oczywistą koniecznością (nie musimy za każdym razem dopłacać za łóżeczko dla dziecka w hotelu, mamy swoje). Łóżeczko Kinderkraft łatwo się składa, przede wszystkim szybko, minusem jest to że zajmuje trochę miejsca w bagazniku ale raczej nie więcej niż inne łóżeczka. Na razie sprawuje się bardzo dobrze, nie narzekamy z żoną.

Ada$koo
2023-01-11

Urządzając pokoik dla dziecka uwzględnilismy oczywiście łóżeczko, ale w praktyce okazało się, że potrzebujemy tzw. dostawki bo córka wymagała naszej ciągłej obecności w nocy, nie dalibyśmy rady chodzić cały czas od pokoju do pokoju .. Wybraliśmy łóżeczko dostawne Neste UP Kinderkraft, wygląda troche jak łóżeczko turystyczne i tak je właśnie traktujemy – zabieramy je na wyjazdy. Można powiedzieć że pełni dwie funkcje 😉

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking łóżeczek turystycznych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.

Pozostałe rankingi