Ranking najlepszych fotelików samochodowych

Szukasz fotelika samochodowego dla noworodka lub starszego dziecka? Chcesz wybrać najlepszy model? Dowiedz się jak to zrobić i poznaj nasz ranking fotelików samochodowych!

Ranking najlepszych fotelików samochodowych

Fotelik samochodowy obowiązkowo musi znaleźć się w wyprawce malucha. Wybierając odpowiedni model, nie tylko przewozisz go zgodnie z przepisami ruchu drogowego, ale też zapewniasz mu bezpieczeństwo. W razie nieszczęśliwego wypadku lub kolizji na drodze ryzyko, że stanie mu coś poważnego, znacząco maleje. Musisz wiedzieć, że w pierwszych miesiącach życia głowa dziecka jest nieproporcjonalnie duża w stosunku do reszty ciała. W związku z tym specjaliści często zalecają, aby kupować foteliki samochodowe umożliwiające ich ustawienie tyłem do kierunku jazdy. W innym przypadku głowa podczas szarpnięcia pojazdem może uszkodzić lub obciążyć kręgi szyjne. W niektórych krajach europejskich foteliki montowane tyłem są obowiązkowe. Co ciekawe, te państwa mogą pochwalić się najmniej inwazyjnymi wypadkami, w których uczestniczyły dzieci. W sieci można znaleźć wiele teorii mniej lub bardziej prawdziwych dotyczących przewożenia dziecka. Najczęściej wypisują je rodzice, którzy są przekonani, że wiedzą wszystko najlepiej. Prawda jest jednak taka, że przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę aspekty prawne oraz bezpieczeństwo dziecka. Dlatego też powstał poniższy ranking fotelików samochodowych oraz zostały przedstawione najważniejsze informacje dotyczące tego, który z nich wybrać. Koniecznie zapoznaj się z treścią!

Przewożenie dziecka w samochodzie – aspekty prawne

Do 2015 roku polskie przepisy nakazywały przewożenie dzieci w foteliku samochodowym do ukończenie 12 roku życia. Z czasem ta ustawa została znowelizowana, ponieważ zauważono, że wzrost oraz waga każdego malucha mogą być inne niż u rówieśników. Wprowadzono więc kryteria, które są bardziej adekwatne do sytuacji. W pierwszej kolejności należy uwzględnić właśnie wzrost dziecka. Jeżeli nie przekracza 150 cm, to musi korzystać z fotelika samochodowego. Wyjątek od tej reguły to dzieci, których wzrost mieści się w przedziale od 135 do 150 cm, a waga jest większa niż 36 kg. W takiej sytuacji waga jest wyższa, niż przewidują normy fotelików samochodowych dostępnych na rynku. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to pamiętaj, że obowiązuje Cię przewożenie pociechy na tylnym siedzeniu. Musi być też zapięta 3 punktowym pasem bezpieczeństwa.

Kiedy dziecko nie musi być przewożone w foteliku samochodowym?

Niezależnie od wagi i wzrostu dziecka istnieją również przypadki, kiedy fotelik samochodowy nie jest konieczny. Jednym z nich jest zaświadczenie lekarskie wskazujące na to, że przewożenie w foteliku lub innym urządzeniu przytrzymującym może mieć negatywny wpływ na zdrowie malucha. Również podróż pojazdem uprzywilejowanym lub taksówką nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Wystarczą bowiem pasy bezpieczeństwa. Co ciekawe, fotelik samochodowy nie jest potrzebny, jeżeli przewozisz troje dzieci i wszystkie muszą być przewożone w fotelikach, to jedno z nich nie musi być w nim posadzone. Jednak pod warunkiem, że skończyło 3 lata i cała trójka przewożona jest na tylnej kanapie. Nie masz, więc możliwości zamontowania trzeciego fotelika.

Unia Europejska a foteliki samochodowe dla dzieci

Polskie przepisy muszą być dopasowywane do standardów unijnych. W Unii Europejskiej duża uwaga poświęcona jest bezpieczeństwu dzieciom podczas podróży samochodem. Od lat przedstawiciele dążą do tego, żeby we wszystkich krajach wprowadzony został obowiązek ustawiania fotelika samochodowego tyłem do kierunku jazdy. Jak wspomniano wcześniej, główka dziecka jest dość duża w stosunku do reszty ciała. Zajmuje aż 1/4 jego powierzchni. Kiedy maluch będzie podróżował przodem do kierunku jazdy, to w razie wypadku całe ciało poleci do przodu łącznie z główką. Tym sposobem może dojść do przerwania kręgów szyjnych. Natomiast, gdy dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, to siła uderzenia nie będzie dla niego tak odczuwalna, ponieważ rozłoży się na większą część ciała. Dzięki temu można uchronić malucha przed poważnymi urazami.

W związku z powyższym Unia Europejska dąży do tego, aby każde dziecko do ukończenia czwartego roku życia było przewożone właśnie tyłem do kierunku jazdy. Warto także nadmienić, że UE nie zezwala na dopuszczenie do sprzedaży fotelików samochodowych słabej jakości. Absolutnym minimum jest posiadanie homologacji ECE R44/04. Pozostałe warunki do spełnienia zostały uwzględnione w Regulaminie 44 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jak wybrać odpowiedni fotelik samochodowy?

Mogłoby się wydawać, że wybór fotelika samochodowego jest prostym zadaniem. Wystarczy przecież udać się na zakupy lub przejrzeć ofertę w sklepie internetowym i wybrać interesujący nas model. Jednak z całą pewnością nie tędy droga. Jeżeli chcesz zadbać o bezpieczeństwo dziecka i komfort podróży, musisz pamiętać o kluczowym aspekcie, jakim jest dopasowanie fotelika samochodowego do wieku, wzrostu oraz wagi. Każdy producent powinien poinformować kupujących, dla których maluchów przystosowany jest dany fotelik samochodowy. Tylko w taki sposób możesz wybrać ten najlepszy. Obecnie można wyróżnić podział na pięć następujących rodzajów: grupa 0, grupa 0+, grupa I, grupa II, grupa III.

Grupa 0 i 0+ – Grupa 0 to foteliki samochodowe przystosowane dla dzieci, które ważą mniej niż 10 kg, czyli do około dziewiątego miesiąca życia. Grup 0+ dla maluchów ważących ponad 10 kg, ale nie więcej niż 13 kg, do około 18 miesiąca. Są to typowe nosidełka umożliwiające przenoszenie dzieci oraz przewożenie ich w pozycji leżącej. Najmłodsze dzieci nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć i są bardzo związane z bliskością i ciepłem matki. Dlatego też foteliki samochodowe powinny w czasie podróży dawać im poczucie bezpieczeństwa i imitację tulenia. W większości modelach zamontowany jest regulowany zagłówek. Poza pasami fotelika maluch powinien być też zabezpieczony wewnętrznymi pasami bezpieczeństwa tak, aby nie mógł nadmiernie poruszać ciałem. Przy dłuższych wycieczkach koniecznie trzeba zadbać o częstsze zatrzymywanie się i wyjmowanie dziecka z fotelika.

Grupa I – Nie trudno się pewnie domyślić, że grupa I przeznaczona jest dla starszych dzieci, a dokładniej przy wadze między 9, a 18 kg. Optymalny wiek malucha to od ośmiu miesięcy do trzech i pół roku. W tym przypadku dziecko w foteliku samochodowym podróżuje w pozycji siedzącej. Mimo że można usadzić go przodem do kierunku jazdy, to lepiej zrezygnować z tego pomysłu przynajmniej do ukończenia pierwszego roku życia. Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha mogła korzystać dłużej z fotelika, to warto pomyśleć o zakupie takiego, który umożliwia jazdę w obu kierunkach.

Grupa II i III – Grupa II to foteliki samochodowe przystosowane dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg. Średnio mogą posłużyć nawet do siódmego roku życia. Natomiast grupa III przeznaczona jest dla najstarszych pociech, czyli od szóstego do 12 roku życia. Podstawowym zadaniem fotelików samochodowych tego rodzaju jest zaznajomienie dzieci z konstrukcją pojazdu oraz bezpiecznym podróżowaniem. Są one większe i wyższe niż wyżej wymienione modele, dzięki czemu nasza pociecha może obserwować to, co dzieje się za oknami. Siedzi przodem do kierunku jazdy i przypięta jest pasami bezpieczeństwa zamontowanymi w aucie. W tym momencie należy wspomnieć, że fotelik dopasowany jest do poziomu pasów, a więc nie dotyka szyi i buzi dziecka, a prawidłowo przechodzi przez klatkę piersiową. Dokładnie tak samo, jak w przypadku osób dorosłych.

Czym jest baza ISOFIX?

Omawiając temat fotelików samochodowych, nie można nie wspomnieć o bazie ISOFIX. Jest dodatkowe akcesorium, które może by przymocowane na stałe lub można je dokupić oddzielnie. Z reguły baza zintegrowana jest z fotelikiem przeznaczonym dla grupy 0, 0+ oraz I. Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi oraz stabilnej pozycji w trakcie podróży. Zresztą baza do fotelików samochodowych jest też bardzo wygodna dla rodziców, ponieważ znacznie łatwiej mogą zamontować siedzisko w samochodzie. Baza, czy też system ISOFIX została wprowadzona, aby zniwelować najczęstszą przyczynę wypadków z udziałem dzieci, czyli nieprawidłowy montaż fotelika samochodowego. Baza powinna na stałe pozostawać w pojeździe, chyba że zachodzi konieczność jej demontażu np. przewóz większej liczby osób dorosłych lub pranie tapicerki. Dzięki oznaczeniom na bazie rodzice wiedzą, jak zamontować fotelik i czy zrobili to prawidłowo.

Czy system ISOFIX zapewnia ochronę dziecka?

Z systemu ISOFIX mogą korzystać jedynie posiadacze samochodów stosunkowo nowych, a dokładniej wyprodukowanych po 2005 roku. Starsze modele nie mają specjalnych uchwytów, do których mógłby zostać podjęty i wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak skorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Fotelik samochodowy należy wsunąć do wspomnianych uchwytów, a wyraźne kliknięcie jest oznaką, że zostało to zrobione prawidłowo. W sklepie internetowym lub stacjonarnym można też kupić podkładki ISOFIX na stałe montowane w samochodzie. To dobra opcja, kiedy trzeba dość często wyciągać fotelik. Bazy mają regulowany poziom siedziska, co sprawia, że może nam służyć przez dłuższy czas. Zbierając te wszystkie informacje w całość, nie można nie zauważyć, że system ISOFIX jak najbardziej zapewnia bezpieczeństwo dziecka. Rodzic nie musi się martwić, że przeoczył jakiś szczegół bądź źle zapiął dziecko.

Foteliki samochodowe – grupa I

Kategorie wagowe systemu ISOFIX

Bazy do fotelików samochodowych przeznaczone są dla najmłodszych dzieci w następujących kategoriach wagowych: 0 – 13 kg, 0 – 18 kg, 9 – 18 kg.

Pierwsza kategoria to bazy wypinane doskonale przystosowane nie tylko jazdy w samochodzie, ale też do przenoszenia malucha. Kiedy ma niespełna rok przesypia większość doby, więc dużym utrudnieniem dla rodziców byłoby ciągłe budzenie przy każdym przenoszeniu fotelika samochodowego. Baza pozwala na delikatne wypięcie niebudzące dziecka i zabranie go w dowolne miejsce. Dlatego też jest elementem przyczepianym. Z reguły jest tak przy kategorii 0 – 13 kg oraz 0 – 18 kg. Natomiast bazy dla dzieci o wadze między 9 – 18 kg często są na stałe przymocowane do fotelika.

Rodzaje i zastosowanie baz do fotelika samochodowego

Skoro już wiadomo, że baza jest bardzo przydatna, to warto poznać także jej rodzaje, a są to:

  • Obrotowa.
  • Montowana na pasy bezpieczeństwa.
  • Montowana na ISOFIX.

Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdza się baza obrotowa. Umożliwia bowiem obracanie fotelika wokół własnej osi. W zależności od modelu może to być 180 lub 360 stopni. Przy obrotowej bazie również wykorzystywany jest ISOFIX. Na pewno na uwagę zasługują bazy kompatybilne z fotelikami dla każdej kategorii wagowej. Wybierając taki model, rodzic może z niego korzystać, nawet gdy maluch wyrośnie już z nosidełka. Jak nadmieniono wcześniej, starsze pojazdy nie mają zaczepów do systemu ISOFIX. Na szczęście na rynku dostępne są też foteliki samochodowe montowane za pomocą pasów bezpieczeństwa lub mają podwójny system zapinania dzieci. Dzięki temu, kiedy rodzice zmienią auto na nowszy model, nie będą musieli wymieniać bazy.

Jak wybrać pierwszy fotelik samochodowy?

Pierwszy fotelik samochodowy rodzice najczęściej kupują jeszcze przed narodzinami dziecka. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy maluch nie postanowi pojawić się na świecie trochę szybciej, niż dotychczas przewidywano. Zresztą po porodzie ciężko będzie znaleźć chwilę na robienie zakupów i szukanie odpowiedniego modelu. Przede wszystkim fotelik samochodowy dla najmłodszych dzieci powinien zostać wykonany z wysokiej jakości materiałów odpornych na zanieczyszczenia oraz uszkodzenia. Oczywiście nie uda Ci się znaleźć takiego, z którego plamy będą magicznie znikały, ale gdy łatwo będzie je wyczyścić, szybciej zapanujesz nad czystością i wyglądem. Jednak dużo ważniejsze jest to, aby nie ulegał zniszczeniu. Im trwalsze materiały do wykonania zostały użyte, tym lepiej. Kolejną istotną kwestią jest możliwość ustawienia fotelika tyłem do kierunku jazdy. Mimo że dziecko w podróży jest przypięte pasami samochodowymi, to główka nie ma odpowiedniej stabilizacji. Wybierając fotelik samochodowy dla najmłodszych pociech, nie można też zapominać o ich wygodzie, ale też rodziców. Obszerna budka będzie stanowiła doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, a miękka tapicerka przed otarciami skóry. Natomiast dla własnego komfortu rodzice powinni wybrać model wyposażony w szeroką i wygodną rączkę, przecież dziecko z fotelikiem będzie miało niemałą masę.

Jak wybrać fotelik samochodowy dla dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia?

Większość rocznych dzieci nie tylko potrafi samodzielnie siedzieć, ale są też bardzo sprytne i szybko się nudzą. Dlatego foteliki samochodowe przeznaczone dla tego wieku powinny mieć prawidłowe zabezpieczenie w postaci wytrzymałych pasów, których maluchy nie będą w stanie odpiąć. Najlepiej sprawdzą się tzw. pasy pięciopunktowe. Krzyżują się na klatce piersiowej, a także w kroku, więc dziecko nawet przy największych chęciach się z nich nie wydostanie. Fotelik dla rocznych dzieci różni się od poprzedniego tym, że jest większy i odrobinę inaczej zbudowany. Tak naprawdę dopasowany jest do potrzeb młodych podróżników ze względu na wiek. Choć po ukończeniu 12 miesiąca dziecko można już sadzać przodem do kierunku jazdy, to lepiej wstrzymać się z tym jeszcze przez jakiś czas.

Foteliki samochodowe dla dzieci powyżej trzeciego roku życia – jak wybrać?

Kiedy dziecko przekroczy wagę 13 kg, to koniecznie trzeba wymienić fotelik na większy. Warto zadbać o obszerne siedzisko i zabezpieczenie maluch pasami bezpieczeństwa znajdującymi się w samochodzie. Jest to dobry moment na ustawienie fotelika przodem do kierunku jazdy, ale nie jest to obowiązkowe. Dziecku tak naprawdę nie będzie robiło żadnej różnicy, w którą stronę ma zwróconą twarz, ponieważ odpowiednio dobrany fotelik umożliwi mu zarówno kontakt z innymi pasażerami, jak i obserwację tego, co dzieje się za oknem. Zresztą dzieci, które skończyły trzy latka, są już na tyle duże, że bardziej interesuje je sama jazda w samochodzie i podziwianie widoków niż próby wydostania się z pasów bezpieczeństwa. Szczególnie, gdy mają miłe towarzystwo i współpasażerowie poświęcają mu swoją uwagę przy dłuższej podróży.

Foteliki samochodowe – jak sprawdzić poziom bezpieczeństwa?

Chociaż wszystkie foteliki samochodowe powinny posiadać unijne atesty, to rzeczywiście są one potwierdzeniem bezpieczeństwa? Niestety nie zawsze. Czasem fotelik posiada certyfikat potwierdzający dopuszczenie do sprzedaży oraz zapewnienie ochrony dziecka, to w praktyce zwyczajnie nie dają nam żadnej gwarancji. Nie oznacza to jednak, że każdy fotelik dostępny na rynku nie będzie odpowiedni. Najlepsze foteliki samochodowe to takie, które uzyskały wysokie noty podczas testów zderzeniowych przeprowadzonych przez niezależne organizacje. Tego typu instytucje stawiają przed producentami większe wymagania i mają znacznie bardziej zaostrzone kryteria. Ostateczny wynik testu przedstawiany jest przy pomocy skali od 1 do 5. Przy czym piątka świadczy o najlepszym standardzie fotelika. Jeżeli otrzymał ocenę niższą niż trzy, to nawet nie warto się nim interesować.

Foteliki samochodowe – jak je zamontować?

Montaż fotelika nie jest skomplikowany, ale wymaga od Ciebie dokładności, zaangażowania i precyzji. Pod żadnym pozorem nie zabieraj się do tego zadania, kiedy coś innego zaprząta Ci myśli, jesteś zdenerwowany lub się śpieszysz. Jeden błąd lub niedopatrzenie może prowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji. Podczas montażu fotelika nie zapomnij, aby umieścić go na tylnej kanapie. Raczej odradza się instalację na przednim siedzeniu, ponieważ gdy poduszka powietrzna nie zostanie włączona, to będzie niebezpieczne dla dziecka. Jak wspomniano już w tym tekście wielokrotnie, koniecznie ustaw fotelik tyłem do kierunku jazdy. Kolejny element to pasy bezpieczeństwa. Możesz skorzystać z tych wbudowanych w samochodzie lub systemu ISOFIX. Z tym że drugie rozwiązanie jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Kiedy przejdziesz wszystkie wymienione kroki, może ruszać w drogę – bezpieczną i przyjemną.

Czy podkładka samochodowa to dobra alternatywa dla fotelika?

Podkładka samochodowa spotykana również pod nazwą podstawki przeznaczona jest dla starszych dzieci, które nadal nie osiągnęły optymalnego wzrostu do wieku. Dzięki podkładce dziecko ma podwyższoną pozycję ciała, a pasy bezpieczeństwa są prawidłowo umiejscowione. Warto jednak wiedzieć, że podstawka jest słabą alternatywą dla standardowego fotelika. Przede wszystkim mogą z niej korzystać wyłącznie dzieci, które ważą od 15 do 36 kg. Pasy bezpieczeństwa nie układają się tak, jak powinny, ponieważ nie zostały w nich zamontowana prowadnica to umożliwiająca. Dlatego też pas może przesuwać się samoistnie pod wpływem ruchu dziecka. Mimo że istnieje możliwość zakupu podkładki montowanej przy użyciu systemu ISOFIX, to nie dają gwarancji, że będzie ona stabilna. Co więcej, podkładka nie chroni głowy ani ciała dziecka z boku, w przeciwieństwie do fotelika.

Lusterko do obserwacji dziecka w czasie podróży

Często rodzice nie chcą ustawiać fotelika tyłem do kierunku jazdy ze względu na to, że nie mają możliwości obserwacji dziecka i nie wiedzą, czy nie dzieje się nic złego. W związku z tym, zamiast mniej bezpiecznego montażu fotelika warto pomyśleć o zakupie specjalnego lusterka. Wystarczy zamontować je na zagłówku lub tylnej szybie w samochodzie pod odpowiednim kątem. W ten sposób rodzic będzie widział, co robi dziecko w lusterku wstecznym bez konieczności odwracania się do tyłu i stwarzania zagrożenia na drodze przez nieuwagę i rozproszone myśli.

Ranking fotelików samochodowych kwiecień 2024 – które z nich są najlepsze?

Jeśli jesteś w tym miejscu, to już doskonale zdajesz sobie sprawę, jak trudno jest wybrać najlepszy fotelik samochodowy. Musisz zwrócić uwagę na tyle ważnych kwestii, więc nic dziwnego, że nie możesz decydować się na konkretny model. W celu ułatwienia Ci decyzji powstał ranking fotelików samochodowych oferowanych przez najlepszych producentów. Poniżej znajdziesz trzy produkty, które na pewno zasługują na Twoją uwagę!

Fotelik samochodowy Cosi Citi Concrete Grey 0 – 13 kg

Fotelik marki Maxi – Cosi to połączenie elegancji, stylu i funkcjonalności. Wyposażony jest wygodny i poręczny pałąk ułatwiający przenoszenie maluszka. Dużym plusem jest to, że fotelik jest wyjątkowo lekki i ma zamontowany system ochrony bezpieczeństwa. Dopasowany jest do niektórych wózków Maxi – Cosi, więc można go zainstalować na stelażu i kontynuować podróż pieszo. Tapicerka jest zdejmowalna przy, czym nie trzeba demontować uprzęży, co nie tylko jest wygodne, ale też bezpieczne. Natomiast siedzisko jest watowane, więc dziecko będzie miało zapewniony komfort podróży. Całości dopełnia dużych rozmiarów daszek chroniący przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Fotelik ustawiany jest tyłem do kierunku jazdy. Rodzice, jako zalety wymieniają: łatwość montażu fotelika, wygodę, dużo miejsca dla dziecka, wagę i solidność wykonania.

Fotelik samochodowy Cybex Aton 5 Soho Grey 0 – 13 kg

Drugie miejsce w rankingu zajmuje marka Cybex i jej fotelik. Przewożenie dziecka w tym modelu można rozpocząć już do pierwszych jego dni aż do osiągnięcia wagi 13 kg. Producent może pochwalić się wysokimi wynikami różnych testów. Wybierając ten model dla swojego dziecka, zyskujesz gwarancję, że w czasie podróży będzie miało zapewnione maksymalne bezpieczeństwo. Fotelik ma regulowany zagłówek aż w ośmiu różnych stopniach, co sprawia, że dzieci o różnym wzroście i wadze będą miały pełny komfort. Również siedzisko ma regulację do ustawiania odpowiedniej pozycji płaskiej. Co więcej, fotelik ma budkę w rozmiarze XXL, którą w razie potrzeby można rozłożyć lub całkowicie złożyć. Podobnie jak w przypadku modelu marki Maxi – Cosi ten doceniony został za: łatwość montażu, wygodę, solidność, lekkość. Ponadto jako atuty wskazywane są też: cena, wygląd, bezproblemowe utrzymanie w czystości i duża wygodna rączka.

Fotelik samochodowy Avionaut Pixel Black 0 – 13 kg

Ranking zamyka fotelik marki Avionaut. Charakteryzuje się głównie wysokim poziomem bezpieczeństwa i wyszukanym wyglądem. Model na tle innych wyróżnia się zdaniem wielu testów, w których uzyskał bardzo wysokie wyniki. Poza nimi do zakupu może zachęcać jakość materiału, wkładka dla niemowląt, duża i wygodna budka oraz poręczna rączka. Poza tym fotelik można zamontować na większości wózków dostępnych a rynku. Cała konstrukcja została wykonana z materiału EEP – podobnego do styropianu. Jest jednak znacznie mniej łamliwy i sztywny. W przypadku dużego uderzenia nie powinien ulec deformacji. Siedzisko jest montowane tyłem. Choć ten opis dotyczy czarnego fotelika, to w ofercie producenta można znaleźć też inne. Ci, którzy zdecydowali się na zakup tego fotelika, chwalą go za: komfort jazdy, łatwość w czyszczeniu, design, dopasowanie do różnych wózków, niewielki rozmiar mimo wygody i cenę adekwatną do jakości.

Komentarze i opinie użytkowników

jaryszek
2022-12-05

Avionaut Pixel Black do tej pory używaliśmy go przez krótki czas, ale jesteśmy zadowoleni z jakości i ceny, świetnie

Tomek
2022-12-05

Posiadam fotelik samochodowy marki Cybex. Uważam, że jest to jeden z najważniejszych zakupów, na którym nie warto oszczędzać. Ostatecznie chodzi o zdrowie, a nawet życie naszego dziecka. Im więcej zabezpieczeń, tym lepiej. Według mnie Cybex jest liderem na rynku fotelików, stosuje materiały najwyższej jakości, jest marką godną zaufania.

Wojtek
2022-12-21

Najdroższy zakup, zaraz po wózku to właśnie fotelik. To, co jest ważne to możliwie najbardziej solidna konstrukcja i gwarancja bezpieczeństwa. Po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na Caretero Diablo XL. Liczę na to, że wybralismy możliwie najlepszą opcję.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking fotelików samochodowych pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.

Pozostałe rankingi