Ranking podgrzewaczy do butelek – jak wybrać ten najlepszy?

Szukasz podgrzewacza butelek bądź zastanawiasz się, czy to urządzenie jest niezbędne w Twoim domu? Skoro czytasz ten tekst, to oznacza, że interesują Cię szczegółowe informacje. Poniżej znajdziesz nie tylko je, ale również ranking podgrzewaczy do butelek. Koniecznie zapoznaj się z treścią!

Ranking podgrzewaczy do butelek - jak wybrać ten najlepszy?

Podgrzewacz do butelek coraz częściej staje się nieodłącznym elementem dziecięcej wyprawki. Większość rodziców nie wyobraża sobie codziennego przyrządzania posiłków bez tego urządzenia. Jednak inni twierdzą, że jest to zbędny wydatek, a korzystanie z niego zwykłym lenistwem. Patrząc na podzielone zdania świeżo upieczonym rodzicom, ciężko jest zdecydować, czy rzeczywiście warto kupić podgrzewacz do butelek. Pomijając opinie przeciwników, nie można zaprzeczyć, że urządzenie jest bardzo praktyczne i wygodne. Zresztą, gdyby takie nie było, to na rynku nie pojawiałyby się coraz to nowsze i bardziej zaawansowane modele. Niestety rozległy asortyment na rynku nie ułatwia rodzicom wyboru, a raczej ciężko jest kierować się zdaniami innych, skoro są tak zróżnicowane. Dlatego też został sporządzony ranking podgrzewaczy do butelek oraz przedstawione argumenty zachęcające do ich zakupu. Po przeczytaniu doskonale będziesz wiedzieć, jaką decyzję podjąć. Miłej lektury!

Czym jest podgrzewacz do butelek?

Na początek warto wyjaśnić, czym w ogóle jest podgrzewacz do butelek. Jest to nieskomplikowane urządzenie służące do podgrzewania różnych płynów (np. mleka). Rodzice najczęściej wykorzystują je do mleka. Z tym że niektóre modele służą również do podgrzewania słoiczków, rozmrażania pokarmów stałych, gotowania na parze lub pełnią funkcję sterylizatora. Tak naprawdę, im bardziej nowoczesny podgrzewacz do butelek, tym większa jest jego funkcjonalność.

Na jakiej zasadzie działa podgrzewacz do butelek?

Można by powiedzieć, że z obsługą podgrzewacza poradzi sobie nawet dziecko. W pierwszym kroku należy wlać odpowiednią ilość wody, jednocześnie uwzględniając siłę wyparcia. Jeśli do urządzenia zostanie włożona butelka lub słoiczek, to poziom wody wzrośnie. Z reguły powinna ona sięgać maksymalnie do dwóch centymetrów od wieczka naczynia. Właściwie nie ma większego znaczenia, kiedy butelka zostanie wstawiona do podgrzewacza, ponieważ to użytkownik ustawia temperaturę, do której ma zostać podgrzany pokarm. Podczas tego procesu nie należy zamykać urządzenia. Musisz wiedzieć, że na rynku można też kupić podgrzewacz do butelek z funkcją podtrzymywania temperatury, co jest bardzo wygodne, ponieważ w nocy można mieć dostęp do prawidłowo zagrzanego mleka, kiedy nasz maluch nagle poczuje się głodny.

Bardzo ważne jest to, że pokarm w podgrzewaczu podgrzewany jest równomiernie i jednocześnie nie traci żadnych składników odżywczych. Dzięki tym cechom rodzice zyskują pewność, że dziecko otrzyma pełnowartościowy posiłek zagrzany do stałej temperatury.

Jakie rodzaje podgrzewaczy do butelek można wyróżnić?

Ze względu na zapotrzebowanie rodziców oraz rozwój techniki na rynku pojawiają się różnorodne podgrzewacze z wygodnymi i ułatwiającymi pracę funkcjami. Standardowy podział prezentuje się następująco: elektryczny, samochodowy, mobilny, wielofunkcyjny, ekspresowy pogrzewacz.

  • Elektryczny podgrzewacz do butelek – Podgrzewacz elektryczny to klasyczna wersja urządzenia. Dopasowany jest do większości butelek i słoiczków niezależnie od producenta. Jak sama nazwa wskazuje, niezbędne jest w tym przypadku zasilanie sieciowe. W zależności od wybranego modelu temperaturę można ustawiać przy pomocy specjalnego pokrętła lub panelu sterowania.
  • Samochodowy podgrzewacz do butelek – Ten model podgrzewacza to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy są pewni, że będą podróżować z małym dzieckiem. Urządzenie posiada tzw. przejściówkę umożliwiającą podłączenie do zapalniczki samochodowej i podgrzewanie mleka w pojeździe. Z reguły podgrzewacza można używać również w warunkach domowych.
  • Mobilny podgrzewacz do butelek – Mobilne podgrzewacze butelek mogą przydać się zarówno w podróży, jak i domu. Zwłaszcza, gdy dojdzie do przerwy w dostawie prądu. Do podgrzewania pokarmu nie jest wykorzystywana energia elektryczna, a specjalistyczny żel. W procesie krystalizacji pokarm nagrzewa się i nie ma konieczności podłączania podgrzewacza do gniazdka. Mobilne podgrzewacze bardzo często pokryte są powłoką termoizolacyjną, która odpowiedzialna jest za podtrzymywanie temperatury mleka bądź jedzenia.

  • Wielofunkcyjny podgrzewacz do butelek – Wielofunkcyjny podgrzewacz do butelek to najbardziej zaawansowana wersja. Potocznie nazywany jest kombajnem. Poza funkcją podgrzewania butelek może umożliwiać też rozmrażanie, sterylizację, miksowanie, czy też podtrzymywanie temperatury. Co ciekawe, w niektórych modelach można podgrzewać więcej niż jedną butelkę.
  • Ekspresowy podgrzewacz do butelek – Ekspresowy podgrzewacz to urządzenie dedykowane rodzicom żyjącym w ciągłym pośpiechu lub niecierpliwych. Woda podgrzewa się w zaledwie 30 sekund i stopniowo uwalniana do butelki. Model nie sprawdzi się przy podgrzewaniu mleka matki.

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając podgrzewacz do butelek?

Każdy z nich świetnie sobie zdaje sprawę, że opieka nad maleństwem jest bardzo czasochłonna i dlatego trzeba sobie jakoś ułatwić to trudne zadanie. Niewątpliwie większość urządzeń dostępnych na rynku może w tym pomóc. Wybierając podgrzewacz do butelek, rodzice powinni wziąć pod uwagę różne kryteria. Choć jego podstawowym przeznaczeniem jest podgrzewanie mleka i pokarmów, to producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, często uzupełniają go o dodatkowe funkcje. Nie można nie zauważyć, że wszystkie z nich dają większy komfort użytkowania oraz sporą oszczędność czasu. Do najpopularniejszych udogodnień należą: utrzymywanie temperatury, zakres temperatury, automatyczny wyłącznik, sterylizacja, blender.

Utrzymywanie temperatury – Utrzymywanie stałej temperatury ma bardzo duże znaczenie, ponieważ mleko bądź pokarm nie stygną i w dowolnym momencie możne je podać dziecku. Urządzenie zostało skonstruowane w taki sposób, aby po wybraniu temperatury woda została podgrzana i pozostała niezmieniona. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w nocy, bo podgrzewacz do butelek może pracować bez przerwy.

Zakres temperatury – Jeśli podgrzewacz ma służyć wyłącznie do podgrzewania butelek z mlekiem lub innymi płynami, to nie potrzebna będzie regulacja temperatury do wyższej niż około 37 stopni. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeśli dostępna jest funkcja sterylizacji butelek, bo wymaga prawie 100 stopni.

Automatyczny wyłącznik – Wyłącznik automatyczny ma za zadanie kontrolować poziom wody w podgrzewaczu. Kiedy wyparuje, wyłączy go. Nie dość, że urządzenie nie nagrzewa się nadal, to jednocześnie zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo, ponieważ nie dojdzie do zwarcia bądź awarii.

Funkcja sterylizacji – Większość podgrzewaczy pełni funkcję sterylizatora, dlatego rodzice nie muszą wyposażać się w dodatkowe urządzenia lub czyścić butelki ręcznie. Należy jednak pamiętać, że sterylizacja wymaga wysokiej temperatury, a dokładniej minimum 90 stopni.

Blender – Blender to cecha charakterystyczna dla podgrzewacza wielofunkcyjnego. Z całą pewnością przyda się, kiedy maluch podrośnie i poza mlekiem będą mu podawane również inne pokarmy stałe. Dzięki blenderowi można przygotować np. zupkę lub mus z owoców, czy warzyw.

Jak czyścić podgrzewacz do butelek?

W związku z tym, że do podgrzewacza wlewana jest woda, a naczynia są zamknięte, to nie wymaga on żadnych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy bowiem po każdym użyciu wylać wodę i wytrzeć urządzenie suchą ściereczką. Niestety rodzice często zauważają niepokojący osad we wnętrzu, a dokładniej kamień. Najczęściej pojawia się pod wpływem zbyt twardej wody. W takiej sytuacji konieczne jest odkamienianie. Do niektórych podgrzewaczy dołączony jest specjalny proszek, ale wcale nie trzeba go używać, choć oczywiście można. Doskonałą alternatywą dla niego będzie biały ocet połączony z wodą w proporcji 1:2. Taki roztwór wystarczy wlać do podgrzewacza i go uruchomić na odpowiednią ilość płynu. Przykładowo wlejesz 60 ml octu i 120 ml wody, to urządzenie nastaw na opcję podgrzewania mleka poniżej 180 ml i czas pracy około 10 minut. Potem trzeba odczekać, aż cały kamień się rozpuści i wtedy można go wylać. Następnie należy wypłukać podgrzewacz do butelek bieżącą wodą. Jeżeli nie udało się pozbyć całego kamienia, to trzeba powtórzyć proces.

Jako że ocet ma dość specyficzny zapach i może utrzymywać się w podgrzewaczu, to można go zastąpić kwaskiem cytrynowym. Odkamienianie przebiega bardzo podobnie. Wystarczy kwasek wymieszać z wodą i wyczyścić urządzenie. Takie samo działanie ma również soda oczyszczona.

Podgrzewacz do butelek czy kuchenka mikrofalowa?

Kuchenkę mikrofalową cechuje przede wszystkim szybkie podgrzewanie posiłków, ale niekoniecznie nadaje się do mleka. Głównie dlatego, że może podgrzewać je nieregularnie. Kiedy rodzicowi będzie się wydawać, że górna część jest odpowiednia do padania dziecku, dolna może być o wiele bardziej gorąca, co może skończyć się dużym nieszczęściem. Poza tym mikrofalówka wykorzystuje w swojej pracy promieniowanie elektromagnetyczne i może pozbawiać posiłki składników odżywczych. Natomiast podgrzewacz do butelek działa na zasadzie kąpieli wodnej, czyli znacznie zdrowiej i bezpieczniej.

Podgrzewacz do butelek – dodatkowe funkcje

Używanie podgrzewacza z powyższymi funkcjami jest bardzo proste i przyjemne. Jednak na tym zakres udogodnień się nie kończy. Wiele modeli ma również dodatkowe elementy ułatwiające pracę. Z interesujących można wymienić: alarm dźwiękowy, koszyczek do słoiczków, wyświetlacz LCD, inteligentne podgrzewanie, miarka do wody, możliwość podgrzewania gęstych pokarmów, pokrywa, zabezpieczenie przed przegrzaniem, zasilanie 12 V w samochodzie, rozmrażanie pokarmów.

Alarm dźwiękowy – Alarm dźwiękowy nie jest obowiązkowym elementem podgrzewacza, ale bardzo przydatnym. Kiedy posiłek dla maluszka będzie przygotowany, rodzic otrzyma znak właśnie przez dźwięk. Trzeba mieć na uwadze, że nie każde dziecko sygnalizuje płaczem swój głód, może być też niejadkiem, a mama w ferworze domowych obowiązków może zwyczajnie zapomnieć, że włączyła podgrzewacz do butelek.

Koszyczek do słoiczków – Koszyczek przyda się, kiedy dziecko będzie nieco większe i podawane mu będą inne posiłki poza mlekiem. Wielu rodziców w tym okresie korzysta z gotowych słoiczków, które także należy podgrzać. Dzięki koszyczkowi znacznie łatwiej wyjąć słoiczek nie parząc sobie przy tym rąk.

Wyświetlacz LCD – Jak wspomniano wcześniej, optymalną temperaturę w podgrzewaczu można uzyskać poprzez przekręcenie pokrętła lub panelu sterowania. Nowoczesne urządzenie posiada również wyświetlacz LCD, który ułatwia kontrolę nad jego pracą i zarządzanie opcjami.

Inteligentne podgrzewanie mleka – Inteligentna regulacja temperatury to niezwykle ciekawa funkcja. Urządzenie samo ocenia temperaturę posiłku, a potem ustala czas podgrzewania. Jeśli wybierzesz dobry model, to na pewno Twój maluch nie dostanie zbyt zimnego lub gorącego pokarmu.

Miarka do wody – Dzięki miarce do wody nie musisz martwić się, że wlejesz jej za mało bądź za dużo. Ma to spore znaczenie, ponieważ podgrzewacz do butelek do pracy wykorzystuje kąpiel wodną. O przelaniu mowa była powyżej, ale niedobór może sprawić, że posiłek nie zostanie zagrzany do odpowiedniej temperatury.

Możliwość podgrzewania gęstych pokarmów – Słoiczki z reguły są dość rzadkie, a przecież maluch nie może być nimi karmiony przez cały czas. Wraz z rozwojem będzie potrzebować też czegoś innego, dlatego dobrze będzie, jeżeli omawiane urządzenie będzie wyposażone w funkcję podgrzewania pokarmów o większym zagęszczeniu np. kaszek.

Pokrywa – Chociaż podczas podgrzewania butelek pokrywa powinna być zdjęta, to po zakończeniu pracy należy zamknąć urządzenie. Pokrywa będzie je zabezpieczać przed przedostaniem się zanieczyszczeń i zarazków do wnętrza.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem – Najlepszym zabezpieczeniem przed przegrzaniem jest automatyczny wyłącznik. Jednak czasem można też kupić urządzenie, które przestaje pracować po osiągnięciu ustawionej temperatury i wznawia ją, kiedy woda ostygnie. Z tym że dotyczy to modeli, których nie dotyczy funkcja podtrzymania temperatury.

Zasilanie 12 V w aucie – Zasilanie 12 V to nic innego jak przejściówka umożliwiająca podłączenie podgrzewacza do zapalniczki samochodowej. W razie, gdy zajdzie konieczność nakarmienia malucha w samochodzie lub przy braku możliwości podłączenia urządzenia do gniazdka elektrycznego, jest to bardzo pożyteczne.

Rozmrażanie pokarmów – Ostatnią ciekawą opcją jest rozmrażanie pokarmów. Choć większość rodziców stara podawać się produkty świeże niepoddane mrożeniu, to przecież w życiu spotykają nas naprawdę różne sytuacje, jak choćby przygotowanie większej ilości porcji.

Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek ma jedną podstawową funkcję, jaką jest podgrzewanie wody, która później wykorzystywana jest do przygotowywania mleka modyfikowanego. Jeśli mama od początku karmi malca piersią, to na razie nie musi decydować się na zakup. Jednak trzeba mieć na uwadze, że dziecko bardzo szybko rośnie i niedługo będzie można odstawić je od piersi. Oczywiście możliwe jest podgrzanie wody w czajniku lub garnuszku, ale bardzo ciężko wyczuć, czy rzeczywiście udało się ją dogrzać do idealnej temperatury. Jakby nie patrzeć, czasy wylewania mleka na nadgarstek minęły już dość dawno. Podgrzewacz do butelek przyda się również, kiedy do diety dziecka zostaną wprowadzone stałe pokarmy. Słoiczki, kaszki, czy papki można szybko podgrzać i dać dziecku bez żadnych obaw. Tak właściwie nie ma żadnych przesłanek przemawiających za tym, że zakup podgrzewacza jest złym pomysłem. Rodzice mogą nie tylko szybko podgrzać posiłek, ale też zadbać o obecność składników odżywczych i zaoszczędzić cenny czas, który jest bardzo potrzebny przy małym dziecku w domu.

Czym charakteryzuje się dobry podgrzewacz do butelek?

Oczywiście najważniejsze jest to, aby dobry podgrzewacz do butelek dokładnie podgrzewał wodę. Natomiast pozostałe jego cechy zależne są od tego, czego będą po nim oczekiwać rodzice. Jeżeli urządzenie ma służyć jedynie do podgrzewania mleka, to w zupełności wystarczy klasyczny model. Natomiast, gdy ma być z rodziną dłużej i w przyszłości wspierać szybkie podgrzewanie posiłków, to zwykły elektryczny podgrzewacz raczej nie będzie zadowalający i trzeba będzie wybrać model wielofunkcyjny. Ponadto rodzicom często podróżującym z dzieckiem na pewno przyda się podgrzewacz pokarmu podłączany do zapalniczki samochodowej. Dlatego bardzo ważne jest to, aby przed zakupem urządzenia zadać sobie pytanie, do czego będzie potrzebny. Kiedy znajdziesz odpowiedź, od razu będziesz wiedział który podgrzewacz do butelek kupić. W tym momencie warto nadmienić, że w przypadku bliźniąt sprawdzi się urządzenie podgrzewające dwie butelki jednocześnie.

Podgrzewacze butelek – cena

Cena podgrzewaczy do butelek jest dość zróżnicowana. Na jej wysokość mogą mieć wpływ czynniki takie jak: ilość funkcji, marka, wielkość podgrzewacza, rodzaj.

Nie trudno się domyślić, że im mniej dodatkowych funkcji będzie miało urządzenie lub pochodziło od słabiej znanego producenta, tym jego cena będzie niższa. Koszt zakupu będzie mieścił się w przedziale od około 80 do nawet 400 zł. Choć nie jest to wydatek jednorazowy, ponieważ dobry podgrzewacz do butelek może nam posłużyć przez kilka lat. Jeśli nie będzie potrzebny dla kolejnego dziecka, to przecież można go później odsprzedać lub oddać potrzebującej mamie.

Ranking podgrzewaczy do butelek kwiecień 2024

Obecnie podgrzewacze butelek są produktami cieszącymi się dużym zainteresowanie wśród świeżo upieczonych rodziców oraz tych dopiero oczekujących dziecka. Bardzo często kupują oni urządzenie, kierując się popularnością marki lub opinią znajomych. Z tym że nie zawsze dany producent będzie spełniał Twoje oczekiwania, a inne osoby miały takie same, jak Ty. Dlatego też szukając odpowiedniego urządzenie musisz uwzględnić przede wszystkim swoje potrzeby. Nie wybieraj go pod wpływem chwili lub okazji, ponieważ później może się okazać, że będzie stał zapomniany w szafce kuchennej bądź leżał na strychu. Daj sobie czas na zastanowienie i odpowiedz sobie na następujące pytania:

  1. Gdzie będziesz korzystał z podgrzewacza?
  2. Czy ma służyć jedynie do podgrzewania mleka?
  3. Będzie używany często czy sporadycznie?
  4. Na jakich funkcjach najbardziej Ci zależy?
  5. Czy interesuje Cię także wyparzanie butelek?

Możesz sobie określić również budżet, ale miej na uwadze, że na tego typu sprzętach nie warto oszczędzać. Słaba jakość będzie równoznaczna z częstymi wymianami oraz większymi wydatkami. Skoro wiesz już wszystko, to przyszła pora na to, aby poznać nasz ranking podgrzewaczy do butelek. Uwzględnione zostały w nim trzy modele najlepszej jakości, które cieszą się dobrymi opiniami wśród rodziców. Może któryś z nich przypadnie Ci do gustu!

Podgrzewacz do butelek Lovi 4w1

Miejsce trzecie zajmuje Lovi podgrzewacz do butelek. To jedno mało urządzenie oferuje nam aż cztery funkcje. Pierwszą z nich jest równomierne podgrzewanie pokarmów. Drugą utrzymywanie stałej temperatury. Trzecią stopniowe rozmrażanie, a czwartą sterylizator butelek. Urządzenie posiada czytelny wyświetlacz LCD, na którym można wybrać trzy tryby pracy (butelka, HOT, obiadek). Tryb butelka umożliwia rozmrażanie pokarmów, HOT podgrzewanie, a obiadek utrzymywanie stałej temperatury. Niewielka ilość mleka może zostać podgrzana już w dwie minuty, więc dziecko nawet nie zdąży dobrze odczuć głodu. Podgrzewacz do butelek ma automatyczny wyłącznik i pasuje do większości butelek oraz słoiczków. Dużym udogodnieniem w użytkowaniu jest możliwość skrócenia i schowania kabla. Nie można też nie wspomnieć o tym, że urządzenie bardzo ładnie się prezentuje oraz dostępne jest w dwóch kolorach: szarym i białym. Natomiast rodzice docenili je za: wytrzymałość, wygląd, łatwość w obsłudze, mały rozmiar, cenę, intuicyjny panel sterowania i miarkę do wody, która znajduje się w zestawie.

Podgrzewacz do butelek Chicco 2w1

Chicco podgrzewacz zajmuje drugie miejsce, ale trzeba zaznaczyć, że jest to produkt przeznaczony dla mniej wymagających rodziców. Pełni także funkcję sterylizatora. Można w nim podgrzewać zarówno mleko matki, jak i modyfikowane. Urządzenie dedykowane jest więc świeżo upieczonym rodzicom i można go używać już od pierwszych dni dziecka. Czas podgrzewania mleka to zaledwie trzy minuty, a sterylizacji pięć. Podczas wyparzania butelek usunięte zostają praktycznie wszystkie drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia dziecka. Urządzenie pasuje do różnych typów butelek. Panel sterowania jest dotykowy i intuicyjny, co jeszcze bardziej przyspiesza pracę. Możliwe jest również włączenie dwóch cyklów jeden po drugim – idealne rozwiązanie dla rodziców bliźniąt. Dodatkowym atutem jest automatyczne wyłączenie podgrzewacza, kiedy zabraknie wody. Użytkownicy chwalą podgrzewacz Chicco za: łatwość obsługi, wygląd, cenę, funkcję sterylizatora, funkcjonalność oraz solidną i nieprzepuszczalną pokrywę.

Podgrzewacz do butelek Oro – Baby Heater

Ranking podgrzewaczy do butelek zamyka marka Oromed. Urządzenie oczywiście umożliwia również sterylizację butelek i innych drobnych akcesoriów dla dzieci. Wyświetlacz jest czytelny, a panel sterowania bardzo prosty w obsłudze. Kiedy w nocy jest ciemno, nie trzeba zapalać dużego światła, ponieważ wyświetlacz jest podświetlany. Podgrzewacz pasuje do większości słoiczków i butelek na rynku. Poza podgrzewaniem mleka i pokarmu oraz funkcji sterylizacji urządzenie nadaje się też do gotowania jajek. Ważne jest także to, że producent posiada między narodowe certyfikaty potwierdzające jakość wykonania. Według rodziców ten podgrzewacz do butelek zasługuje na pozytywne opinie przede wszystkim za: wygląd, wytrzymałość, szeroki zakres temperatur, jakość, sterylizator parowy, szybką pracę oraz cenę.

Komentarze i opinie użytkowników

Hania22
2022-11-24

Podgrzewacz do butelek otrzymałam w ramach prezentu na babyshower, więc nie musiałam się samodzielnie zastanawiać, jaki będzie najlepszy. Koleżanki wybrały Lovi 4w1. To, co jest ciekawe to mozliwość podgrzewania słoiczków, a nie tylko butelek z mlekiem (przyznam że nie znałam takiego zastosowania podgrzewacza). Urzadzenie jest intuicyjne, łatwe w obsłudze, mąż od razu załapał.

KlaudynaT.
2022-12-05

Jestem osobą niecierpliwą dlatego zależało mi na maksymalnie szybkim podgrzewaniu mleka czy słoiczków dlatego zachęcona opiniami innych kupujących zdecydowałam się na podgrzewacz Oro – Baby Heater. Korzystam też z funkcji sterylizacji. Z instrukcji dowiedziałam się ze można go też wykorzystać do gotowania jajek, ale według mnie to zupełnie zbędny bajer.

Kamaam
2022-12-21

Podgrzewacz do mleka jest bardzo praktycznym urządzeniem, nie wiem jak nasze mamy radziły sobie bez gadżetów tego typu. Wkładam butelkę, 2 minutki i posiłek gotowy 😀 czasem korzystam z podgrzewacza do podgrzania słoiczków. Wybrałam model Philips

Michalina1992
2022-12-31

Polecam podgrzewacz który zabieramy na wyjazdy czyli podgrzewacz butelek i słoików dla dzieci 100W REER. Nie jest to super sprzęt, ale taki akurat na sporadyczne używanie poza domem, cena jest niska, a jakość akceptowalna. Do codziennego użycia polecałabym jednak bardziej solidne sprzęty znanych marek, jak np. Philips.

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking podgrzewaczy do butelek pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.

Pozostałe rankingi